Google Play Music zavádí ještě přísnější pravidla u autorizace zařízení

2

Google u své služby Play Music ještě zpřísňuje pravidla autorizace zařízení přistupující do vaší hudební knihovny. Od pradávna jste mohli mít ke svému účtu autorizováno 10 zařízení a po dovršení limitu jste byli donuceni, některé odebrat. To platí i nadále, Google však ono odebrání zařízení omezil na čtyři tablety, smartphony nebo počítače ročně.

Google-Music

Google se hájí ochranou poskytovatelů obsahu proti pirátství. Konkurenční služby si ale vystačí s mnohem méně kritérii a čistě z mého pohledu bohatě stačí, když není možné přehrávat hudbu z jednoho účtu na více zařízeních současně. Podle internetového giganta to však není dostatečné a sází na mnohem razantnější kroky. Ty by běžným a rutinním uživatelům asi nemuseli vadit, pokud ale mobily střídáte často a nebo je dokonce recenzujete, dostáváte se do velkých potíží. To je také jeden z důvodů, proč mě toto nové opatření nenechává klidným.

Google Play music autorizace

Google na vlnu kritiku převážně ze strany tech-novinářů a blogerů reagoval vyjádřením, že po dosažení limitu stačí kontaktovat uživatelskou podporu. Ta údajně problém do 24 hodin vyřeší. Čistě z mého pohledu by ale bylo mnohem jednodušší, kdyby protipirátské ochrany zůstaly stejně benevolentní, jako u ostatních služeb poskytující streamovaný obsah.

 

Zdroj: androidpolice

2 KOMENTÁŘE

  1. Podarilo se mi deautorizivat i pate zarizeni. Udelal jsem to primo v aplikaci Hudba Play > Nastaveni > Me zarizeni.

  2. „po dosažení limitu stačí kontaktovat uživatelskou podporu. “ – ona existuje na googlu nějaká podpora? Já jsem nikdy žádnou nenašel – pokaždé se při snaže zkontaktovat podporu googlu stane to, že mě všechny odkazy odkážou do nápovědy :/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here