Google mapy aktualizovány, přibyly nové funkce

2

Google mapy přinášejí novou aktualizaci na verzi 6.7, která přináší pár nových věcí. Bohužel implementované novinky u nás prozatím nevyužijete, nicméně se jedná o ochutnávku, kterým směrem se vývoj aplikace bude dál ubírat.

Seznam změn podle Google play:

  • objevte Google Offers (slevová služba) ve svém okolí (zatím pouze pro USA)
  • pěší trasy uvnitř budov (beta), zatím pouze pro Japonsko a USA
  • panoramatické snímky v úhlu 360° z restaurací a obchodů

Google se svojí službou Offers (slevová služba na principu Slevomatu a podobných) se jen obtížně prosazuje na trhu vedle zahraničních slevových serverů Groupons a LivingSocials. Od integrace služby Offers do Google map si slibuje upevnění své pozice na této specifické nice trhu. Nově se vám tedy v mapách budou zobrazovat místa, kde můžete právě slevy prostřednictvím Googlu čerpat. Bohužel služba je prozatím dostupná pouze v USA.

  

Další novou funkcí je zobrazování 360° panorámat obchodních domů a restaurací, společně s indoorovými mapamy právě obchodních center či jiných veřejných budov. Tuto funkci ocení zejména něžnější polovičky, jelikož budou mít dokonalý přehled o tom, ve které části nákupního centra mají přesně hledat své vysněné kabelky či kozačky. Nebude tak hrozit jejich případnému ztrácení se ve spleti obchodních domů a následnému přebírání od přítelů/manželů na informacích. Tato služba je opět prozatím dostupná pouze pro USA a Japonsko.

Současně s aktualizací Google map došlo k aktualizaci Street View. Zde však aktualizace pouze odstraňuje nalezené chyby.

Chtěli byste podporu nových funkcí Google map i u nás? Myslíte si, že indoor mapy nákupních center a 360° panoramata mají vývojový potenciál?


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj: androidpolice.com

2 KOMENTÁŘE

  1. Fakt nechápu, proč se tady recenzuje zrovna u této app, každá její aktualizace. Pokud by přinášela nějaké revoluční změny, tak to beru…ale funkce, které běžný Čech či Slovák nevyužije, o těch vědět netřeba. Nehledě na to, že většina lidí si changelog na Google Play přečíst dokáže.
    Asi začala okurková sezóna letos dřív 😀

    • Honzo, ne každý je čtenářem našeho webu tak dlouho (pravděpodobně), jako vy. Tudíž ne každému přijde, že by se zde recenzovala pouze tato aplikace. Stejně tak ne každý si čte changelogy u všech aktualizací aplkací, jak to (pravděpodobně) děláte vy. Aktualizace a změny v aplikacích nejsou jenom o těch změnách, ale také o vývoji, což každému (pravděpodobně) ihned nedochází. Je proto zajímavé si někde přečíst, jaké nové funkce jsou implementovány, i když je momentálně s největší pravděpodobností nevyužijete. Nejste náš jediný čtenář, a tak prosím nebuďte sobecký, pokud některou z recenzovaných novinek nevyužijete právě vy. Zůstáváte tak neustále v obrazu a centru dění, pokud o to máte zájem. Jestliže máte pocit, že nastala okurková sezona, nic vám nebrání nám dát tip na (podle vás) zajímávý článek. On kritizovat by uměl každý, ale když má vyvinout nějakou aktivitu, raději ukazuje prstem na ostatní. Jinak děkuji za váš komentář.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here