Gmail dostane nový kabát ve své mobilní aplikaci

0

O společnosti Google se ví, že se snaží mít své aplikace co nejvíce minimalistické a navrhuje je tak, aby jejich ovládání bylo co nejpohodlnější a nejjednodušší. Těmto standardům se snaží Google vyhovět u všech svých aplikací, ačkoli je tento trend někdy na úkor kvality (zvláště při přechodu, kdy je celé prostředí zpřeházené).

Momentální vzhled aplikace Gmail je tu s námi již nějaký pátek a těmto náročným standardům velice skvěle vyhovuje. Aplikace je vzdušná, jednoduchá a vzhledově přijatelná. Ovšem tento výsledek společnosti Google nestačí a již brzy budeme moci uvítat v našich telefonech kompletně přepracovanou aplikaci.

gmail1 gmail

Přepracovaná bude (jak již doposud článek napovídá) právě ve svém grafickém stylu, přičemž změny nebudou minimální. Dle screenshotů, které unikly na internet, se bude jednat o kompletně přepracované prostředí, které bude navíc doplněno o pár nových funkcí.

Konkrétně zde můžeme vidět lepší filtrování emailů do kategorií(konkrétně zde narážím na panel finance, který momentálně na Gmailu není). Dále zde můžeme vidět možnost připnutí zpráv – tyto zprávy se nám pravděpodobně budou ukazovat výše, než další „nedůležité“ maily. Zajímavým prvkem je také červené kolečko s plusem uprostřed, u kterého se spekuluje o tom, že bude fungovat například k napsání nového mailu.

Ačkoli vypadá aplikace již teď dobře, vývojáře rozhodně čeká ještě velká spousta práce. Budiž otázkou, kdy se aktualizace na tento grafický vzhled dočkáme – spekuluje se ale o představení na Google I/O 2014, na kterém by Google mohl oznámit i redesign všech svých služeb. Tento styl se totiž od toho současného výrazně liší a všechny aplikace (ať mobilní, tak webové) jsou naprogramovány do jednotného stylu.

 

Zdroj: AndroidPolice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here