Gboard dříve známý jako Google Keyboard je nyní na Google Play

1

Aktualizace 17. prosince: Gboard je právě dostupná na Google Play.

Již v květnu 2016, Google přišel s úžasnou aplikací jménem Gboard pro iOS, dávali uživatelům možnost vyhledávat v Google prohlížeči přímo přes aplikaci klávesnice. Google slíbil Gboard dostupnou i pro uživatele Androidu a můžeme šťastně říct, že ten den konečně přišel.

Místo toho přichází do Obchodu Play jako samostatná aplikace. Stačí si aktualizovat Google Klávesnici v nové aktualizaci verze 6.0, která se už jmenuje Gboard.

Takže, jaká je podstata této aplikace? Největší přírůstek do aplikace je “tlačítko G“, které lze aktivovat v menu nastavení aplikace. Když jste uprostřed psaní, stačí kliknout na tlačítko G. Potom můžete vyhledávat na Googlu cokoliv chcete, popř. informace sdílet. Určitě to bude velmi užitečné pro některé lidi, protože tato funkce v podstatě eliminuje potřebu opustit svou aktuální aplikaci, kvůli vyhledávání informací.

google-gboard-android-screenshots-aa-3-300x533google-gboard-android-screenshots-aa-5-300x533

Pro lidi, kteří mluví více jazyky určitě bude pozitivní to, že Gboard podporuje více jazyků. Nyní budete moci používat až tři různé jazyky bez toho, aniž byste museli přepínat mezi režimy. Takže pokud mluvíte se svými přáteli třeba anglicky a se svou rodinou česky, tento proces by měl být mnohem jednodušší.

google-gboard-android-screenshots-aa-2-300x533google-gboard-android-screenshots-aa-4-1-300x533

Když klikneš na G ikonku, objeví se rychlý přístup k menu, kde si můžete změnit téma zobrazení, používání jednou rukou apod. Kdysi jste museli tlačítko držet a trvalo to déle, nyní je to jednodušší.

Klávesnice funguje přesně stejným způsobem, jako vždy. Teď je jen hodně inteligentnější.

Aktualizace verze 6.0 je právě dostupná na Google Play Store.

 

Zdroj

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here