Galaxy S5 bude jako první podporovat platby přes PayPal pomocí snímače otisků prstů

1

s5-snímač-otisků

Budoucí majitelé Galaxy S5 od Samsungu budou mít další výhodu oproti konkurenci, protože PayPal oficiálně spustil možnost zaplacení pomocí otisků prstů. S5 tímto snímačem disponuje jako jedna z mála a tak dostala od této platební služby privilegium.

Celý proces je velmi primitivní, na zařízení musíte zaregistrovat identitu vašeho přístroje s čipem a pak jen propojíte PayPal účet s vašimi otisky prstů. Teoreticky s pouze jedním otiskem, ale počítám, že tam bude nějaká záloha, jako je náhradní heslo nebo právě otisk jiného prstu. Prý by celý tento platební systém měl být velmi dobře zabezpečený, tudíž by neměl jít jen tak obejít. Zároveň se tam totiž kombinuje několik kódů a hesel.

Tento platební systém je první komerční, který implementuje právě platbu pomocí snímače otisků prstů. Je vyvinut aliancí FIDO, která se stará o zabezpečení technologických společností, jako je BlackBerry, Google, Lenovo, MasterCard, Microsoft a již zmiňovaný PayPal.

paypal

Galaxy S5 je první a zároveň aktuálně jediný smartphone, jenž tuto službu bude podporovat. PayPal zatím neřekl, zda se brzy objeví i další podporované kousky, ale do několika let prý nalezneme tento systém skoro na všech chytrých zařízení.

Zdroj: phonearena

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here