Floating Stickies – plovoucí poznámky na vašem displeji

0

floating stickies 2 floating stickies 1

Jednoduchá aplikace Floating Stickies umožňuje na vašem displeji zobrazit neomezené množství oken s poznámkami. Novinku si navíc můžete do svého smartphonu či tabletu s Androidem stáhnout zcela zdarma.

Po spuštění aplikace se otevře první poznámkové okno, které můžete po displeji libovolně přesouvat. Okno je nad všemi ostatními aplikacemi a využívá tak skutečného multitaskingu, který Android v omezené míře nabízí. Kliknutím do textového pole zobrazíte virtuální klávesnici a tažením pravého dolního rohu můžete měnit velikost okna. V horní části je k dispozici ještě několik ovládacích prvků, které slouží k přidání nové poznámky, zobrazení nabídky pro kopírování, vložení či sdílení textu a zavření okna.

V jednu chvíli si můžete otevřít libovolný počet oken s poznámkami. V případě, že některou z poznámek zrovna nebudete potřebovat, můžete ji odsunout na levou stranu obrazovky a okno se dočasně skryje. K opětovnému zobrazení poznámky stačí vysunout zobrazenou ikonku tužky. Trochu menší problém pak může nastat v případě, že chcete všechny poznámky zase uzavřít. Pokud totiž kliknete u každého okna na křížek, dojde k nenávratnému smazání poznámek.

floating stickies 3

Naštěstí vývojář myslel i na případ, že si chcete všechny aktuální poznámky uložit. V tom případě stačí kliknout na možnost Floating Stickies v místě pro notifikace a dojde nejen k uzavření, ale také uložení všech vašich poznámek.  Všechna okna pak můžete znovu otevřít spuštěním aplikace. Je možná trochu škoda, že vývojář nepřidal i místo, kde by se ukládali všechny otevřené i uzavřené poznámky.

Pokud oželíte chybějící možnosti nastavení aplikace, jsou Floating Stickies dobrým pomocníkem, zejména pokud máte tablet či smartphone s větším displejem. Novinku stahujte zdarma z Google Play Store.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Pokud se vám nezalíbila aplikace Floating Stickies, můžete vyzkoušet třeba konkurenční Hovernote.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here