Fio banka Smartbanking – další z českých bank na Androidu

8

Není to tak dlouho, co další z českých bank spustila svoji mobilní aplikaci pro Android. Konkrétně se jedná o Fio banku a její aplikaci Smartbanking. Jak se aplikace povedla a co nabízí? To se dočtete v následujících řádcích.

Především je potřeba říci, že aplikaci jako takovou lze rozdělit na dvě části: 1) otevřenou část, která je spíše informativní a může ji využívat kdokoli a 2) zabezpečenou část, která je určena pro klienty Fio banky.

V informativní části najdete kalkulátor poplatků, vyhledávání poboček banky a základní potřebné kontakty na technickou podporu nebo třeba zablokování platební karty (když se vám podaří o ni přijít). Jak ovšem správně upozorňuje hodně lidí v komentářích k aplikaci, mnohem užitečnější by bylo třeba vyhledávání nejbližších bankomatů Fio banky, než zrovna vyhledávání jejích poboček.

Poté, co si v nastavení internetbankingu vytvoříte potřebné přístupové údaje a povolíte přihlašování prostřednictvím aplikace Smartbanking, můžete se v aplikaci přihlásit a otevře se vám i zabezpečená část. Zde máte možnost sledovat aktuální stav svých účtů a historii proběhlých transakcí. Také můžete zadávat platební příkazy a to jak v rámci ČR, tak i na Slovensku a v dalších zemích eurozóny.

Další z častých věcí, na kterou upozorňuje hodně lidí v komentářích, je rychlost aplikace. Nezbývá než souhlasit, že po přihlášení k zabezpečené části není aplikace příliš rychlá a načítání občas trvá poměrně dlouho. Na druhou stranu je třeba říci, že až tak moc strašné to není. A alespoň co se týče mé osoby, rozhodně budu raději využívat aplikaci, než se ke svému účtu přihlašovat, přes prohlížeč.

Celkově je tedy dojem z aplikace poměrně pozitivní. Když se do budoucna ještě zapracuje na rychlosti a přidá se např. zmiňované vyhledávání nejbližších bankomatů, tak aplikaci vesměs nebude co vytknout.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

8 KOMENTÁŘE

    • Mrkni na mFórum mBanky, tam se to diskutuje často. Já mám více bank, u žádné nic neplatím, mám i Fio i mBank. Obě se vhodně doplňují. Doporučuji zřídit aspoň běžný účet se základní kartou. Zvláště pak, pokud máš pobočku i ve svém městě.

  1. Fio uvolnilo další verzi aplikace, kde jako největší přínosnou novinku vidím doplnění seznamu poboček o seznam bankomatů. Opět jsou zobrazeny ve vztahu k aktuální poloze od nejbližší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here