Air Bank vydala aplikaci pro Android. Konečně

1

Po měsících čekání se klienti mladičké tuzemské Air Bank, kterou provozuje skupina PPF miliardáře Petra Kellnera, konečně dočkali ohlášené aplikace pro Android. Nutno podotknout, že při přípravě aplikace se Air Bank dopustila hned několika kritických chyb, zejména slibování vydání aplikace v „dohledné době“ nebo „již brzy“, která trvala necelý rok. Banka se ze svých chyb s postupem času ponaučila a pak již přestala slibovat uveřejnění aplikace a jen komentovala, že se na vývoji pracuje. Jako první se aplikace dočkali majitelé iOS. Bohužel i iOS verze nepřišla zcela odladěná, např. s iOS 5 nebyla aplikace dle ohlasů uživatelů kompatibilní. Včera ráno však mohli dlouho čekající klienti s Androidy zajásat – Air Bank se oficiálně objevila na Obchodu Play.

Čekání se pravděpodobně vyplatilo, aplikace je svižná, má pěkné, přehledné UI a celkově funguje dobře. Bohužel se zatím zdá, že aplikace není kompatibilní s tablety, nicméně Air Bank se dušuje, že na verzi pro tablety intenzivně pracuje (snad to nebude v „dohledné době“). Jediným zarážejícím faktem je velikost 30 MB a nemožnost přesunout aplikaci na SD kartu. Takže zařízení s menší pamětí mohou mít problém.

air bank 1 air bank 2

Po spuštění aplikace se načte úvodní tutoriál, který vás provede spárováním aplikace s vaším bankovním účtem. Je tedy před prvním přihlášením z aplikace třeba se přihlásit do webového rozhraní a povolit aplikaci přístup k účtu. Pak už jen stačí na úvodní obrazovce zadat přístupové heslo a můžete začít aplikaci využívat.

Po přihlášení se vám na displeji zobrazí chytrý přehled se stavy vašich účtů + půjček. Ťuknutím na daný účet se otevřou podrobnější informace s výpisem historie a možností provést bankovní převod. Rychlý převod také můžete provést ťuknutím na šipku v pravém horním rohu. Pomocí levého horního rohu se dostanete do nabídky aplikace.

air bank 3 air bank 4

Kromě běžných online bankovních převodů, které se podobají těm ve webovém rozhraní, můžete také využít plateb pomocí QR kódu. Dále nabídka obsahuje  možnost zaslání SMS kódu pro výběr peněz na terminálu Sazky. Při ztrátě karty aplikace umí kartu zablokovat.

air bank 6 air bank 5

Užitečnou funkcí může být mapa zobrazující bankovní terminály (i jiných bank), pobočky či terminály Sazky. Bohužel mapa není místy úplně přesná a aktuální. V zobrazení je také možné zobrazované banky filtrovat. Dále se v aplikaci můžete podívat na aktuální kurzovní lístek.

air bank 7 air bank 8

Aplikaci by se dalo vytknout, že po shození zůstane nějakou dobu přihlášená na pozadí. Toto může spousta lidí vnímat negativně, avšak může to mít i pozitivní přínos – zejména tehdy, když aplikaci omylem sami shodíte. Preventivně si můžete nastavit v internetovém bankovnictví podepisování příkazu k platbě kódem. Standardně toto zabezpečení není zapnuté. U každého spárovaného zařízení si můžete také povolit aktivní transakce či povolit pouze pasivní.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here