Facebook u své aplikace testuje funkci úspory dat

0

Jak se zdá, tak se Facebook snaží u vybraných uživatelů testovat novou volbu ve své aplikaci, jenž by Vám měla výrazně ušetřit data, které si jako velké množství uživatelů určitě šetříte. Sice existuje dost velké množství alternativ, dokonce i přímo od Facebook (FB Lite), která Vám šetří nejenom FUP limit, ale také baterii. Většina uživatelů stejně prostě rezignovala a se „žraním“ dat společně s procenty baterie zkrátka nic neudělá. Pokud si však ale potrpíte na kvalitnějším grafickém rozhraní a jste zvyklí na původní aplikaci FB, vývojáři nejrozšířenější sociální sítě na světě nyní pracují na speciální funkci zabudovanou přímo v nastavení aplikace.


178286501


 

Testovaná funkce má uživatelům přinést tlačítko v nastavení aplikace, kde si ji budete moct zapnout či vypnout sami, konkrétně funkce „Úspora dat“, jenž se podobá možnosti přístupné například v prohlížeči Google Chrome. Podle všech informací však nebudeme mít z této vychytávky až takovou radost, jak by se dalo původně čekat. Funkce totiž při surfování v hlavní aplikaci Facebooku pouze zmenší velikosta rozlišení načítaných obrázků.


 

nexus2cee_Screenshot_20160531-224618-1_thumb nexus2cee_Screenshot_20160531-224624-1-1_thumb


 

Fotografie a např. i gify konzumují sice samy o sobě velké množství dat, ale můžeme jen předvídat, zda bude pouhé upravení fotografií pro větší úsporu dat stačit? Snad se bude jednat minimálně o první krok k dalším možnostem zamezení plýtvání megabajtů.

Zdroj: androidpolice.com, SvětAndroida.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here