Facebook Messenger dostane doplňky

2

Facebook právě během své vývojářské konferenci F8 představil novou vizi svého Messengeru. Ten je zde s námi již několik let a patří k nejlepším klientům pro IM současnosti. Je přehledný, díky tzv. chat-head dobře použitelný a navíc na něm najdete téměř každého. Facebook však neusíná na vavřínech a svého „zprávaře“ dále inovuje.

Dnes přidal doplňky. Ty budou moci vytvářet vývojáři třetích stran a jejich instalace se nebude nijak lišit od ostatních aplikací. Zkrátka si danou aplikaci s doplňkem stáhnete do mobilu z Google Play Storu a po úspěšné instalaci ji najdete ve formě doplňku v Messengeru.

Druhou novinkou je integrace Messengeru do profesionální komunikace. Podle vize Facebooku by měl jeho klient nahradit nepřehledné maily s informacemi o zakoupeném produktu nebo často zastaralou online podporu. Je ale otázkou, zda se do něčeho takového bude firmám chtít a bylo by velkým překvapením, kdybychom se ještě v tomto roce dočkali i v České republice.

Introducing Messenger Platform and Businesses on Messenger.clipular

Všechny novinky budou součástí nové verze mobilního Messengeru, jež by se měla v příslušných obchodech objevit během pár hodin. Androidí verze se navíc dočkala převléknutí do Material Designu a zcela tak zapadá do aktuálního Androidu 5.0 Lollipop.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj: facebook

 

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Me by misto tech blbosti stacilo kdybych nemusel pokazde, kdyz se mu nepodari pripojit na net, posilat zpravy po pripojeni rucne. Ale to je vlastnost, ne chyba… Zlaty WhatsApp.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here