Evernote – nejlepší program na správu poznámek

23

Patříte k lidem, kteří v hlavě nic neudrží a vše si píší do různých zápisníků a notýsků? Už vás neustálé nošení a vytahování těchto notýsků unavuje a raději byste si poznámky psali do svého Androidího telefonu? Pak je Evernote přesně pro vás.

Evernote je jeden z nejznámějších programů na správu poznámek. Jeho obrovskou výhodou je, že vše je uloženo v cloudu a tak ať se přihlásíte odkudkoliv, vždy máte své poznámky při ruce. K dispozici je klient pro Android, Windows, Linux (neoficiálně) , MacOS, IOS, WP7 a dokonce i pro BlackBerry a Palm Pre. K poznámkám navíc můžete přistupovat i přes webové rozhraní. Nejprve se samozřejmě musíte na stránkách www.evernote.com zaregistrovat. Poté si stáhnete klienta a můžete začít zapisovat vše důležité.

Evernote umožňuje jednak třídění poznámek do notebooků, jednak pomocí tagů. Rozdíl je zřejmý, každá poznámka může být umístěna pouze v jednom notebooku, může však mít přiřazeno několik tagů. Každý způsob třídění se tak hodí k něčemu jinému.

Také obsahuje výbornou funkci jménem saved searches, neboli uložená hledání. Díky těm je možné nastavit si několik filtrů pod jedno hledání. Na něj pak stačí pouze kliknout a zobrazí se pouze poznámky vyhovující pouze těmto filtrům. Evernote samozřejmě podporuje také klasické fultextové vyhledávání.

Možnosti formátování poznámek jsou vcelku standartní. Je však možné k poznámce přiřadit fotku, obrázek, audionahrávku, či soubor. Také si lze do poznámky vložit zaškrtávací políčko. Počítačová verze navíc umožňuje změnit datum vytvoření a změny, nastavit lokaci a změnit autora. Kromě toho zvládne i takzvanou inkoustovou poznámku, na kterou můžete i kreslit. U premium verze si dokonce prohlédnete i historii poznámky.

Mobilní verze pochopitelně obsahuje widgety. Ty umožňují jednak rychlý přístup do aplikace, jednak rychlé vytvoření poznámky, ať už klasické textové, z fotoaparátu či audiopoznámky.

Evernote je standardně zdarma. Je možné si však připlatit 5$/měsíc a využít tak možnosti premium verze. Ta zvyšuje limit měsíčního uploadu, zkušenosti však ukazují, že na běžné použití neplacená verze bohatě stačí. Také odstraňuje reklamy v počítačové verzi, umožňuje prohlížet historii poznámky, ukládat v mobilní verzi offline notebooky a editovat sdílené notebooky.

Mé osobní zkušenosti s Evernote jsou jednoznačně pozitivní. Dle mého názoru se jedná o jeden z nejlepších programů na správu poznámek. Splňuje vše, co od takového programu očekávám. Obsahuje všechny důležité funkce, přitom nepůsobí robustně a práce s ním je velice rychlá. Dokonce jej používám i na správu GTD. Prozatím mi dostačuje i jeho standardní neplacená verze.

Velikost: 4,7MB
App2SD: Ne


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

23 KOMENTÁŘE

 1. Dobry den,
  vkladal jsem do Evernote velke nadeje, ale bohuzel v dobe, kdy jsem ho testoval neumel jednu vec: widget primo se seznamem ukolu, poznamek na plose 🙁 To potrebuju mit porad pri sobe a viditelne.

  Proto pouzivam GTask, kde sice formatovani nic moc /spis nic/, ale na rychlou spravu poznamek vyhovuje.

  Neumi uz treba aktualni verze Evernote onen seznam jako widget? Diky za info

   • A co takhle, kdyz neumim odpoved tak neodpovidat?

    Jak je videt z meho dotazu, tak jsem to uz zkousel a neumelo to. Je to takovy problem normalne opovedet, kdyz se normalne zeptam? Nepripada mi prilis logicke a efektivni zkouset kazdy novy release, jestli to nahodou uz neco umi nebo neumi ne?

 2. Existuje v evernote možnost připomenutí poznámky? Případně jiný program, který umí audio/foto poznámku a její připomenutí v určitý čas? Dík

 3. ahoj. mám takovej problém, že mi nikde nemůžu najít na svym Desire S widget od evernote, pak by byl dokonalej

  jinak jsem zkoušel i Catch a je to hodně podobný, jen občas nějaký detail funguje jinak

 4. Kdyz jsem to cetl, tak jsem se zaradoval, ze jsem nasel multiplatformni poznamkovy blok. Ovsem verze pro Linux, jak pisete, neexistuje je jen pro Windows a Mac. Nevim, kde jste tu Linuxovou videl.

 5. mě chybí v evernote jedna poměrně zásadní, ale přitom úplně primitivní funkce – „ctr + c / ctrl + v“
  někde něco vykopíruju, chci dát jako poznámku ale v evernote neni šance ji vložit.. takže to musim přepisovat.. jeden ze základních důvodů, proč ještě udržuju druhou appku na poznámky / úkoly

 6. Nevite někdo jak synchronizuji klasické poznámky do evernote?již třikrát jsem dál synchronizovata v účtu evernote nic kromě úvodní zprávy evernote nic nevidím….případně kde jsou poznámky v HTC (androidu) v systému uloženy??moc dekuju J

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here