DP Praha vydal oficiální aplikace pro nákup SMS jízdenky

3

Dopravní podnik hlavního města Prahy nedávno vydal několik aplikací pro Android, iOS a telefony s Javou, které pomohou cestujícím v Praze s nákupem SMS jízdenky.

Aplikace SMS Praha pro Android umožňuje jednoduchý nákup jízdenky v hodnotě 24, 32, 110 nebo 310 Kč. Po kliknutí na jedno z tlačítek v aplikaci se odešle SMS zpráva za uvedenou cenu (plus cena běžné textové zprávy dle ceníku vašeho operátora) a obratem vám dorazí SMS jízdenka s unikátním kódem, kterým se prokážete v případě kontroly jízdních dokladů revizorem. Pokud byste si SMS jízdenku omylem smazali ještě před skončením její platnosti, můžete si pomocí této aplikace objednat její duplikát (za cenu 3 Kč).

SMS Praha tak slouží pouze jako rozcestník odkazů pro jednodušší objednání jízdenky – nemusíte si totiž pamatovat text SMS zprávy ani telefonní číslo. Peníze v tomto případě neušetříte, stejně jako v případě objednání SMS jízdenky textovou zprávou totiž platíte také několik korun navíc svému operátorovi. Zároveň v aplikaci chybí možnost zobrazení zakoupených a platných jízdenek, při kontrole proto musíte v telefonu najít přijatou SMS zprávu.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Kromě hlavní aplikace vydal Dopravní podnik hlavního města Prahy také několik dalších, které vám usnadní nákup při pravidelném zakupování jízdenek v určité hodnotě:

Pokud například často kupujete jízdenku za 32 korun stáhnete si aplikace SMS jízdenka 32 Kč. Poté už stačí kliknout na ikonu aplikace (například po umístění na domovskou obrazovku) a dojde k velmi rychlému zakoupení jízdenky.

Nezapomeňte, že k používání SMS jízdenek je nutné mít SIM kartu českého operátora a aktivovanou službu Premium SMS.

Pokud se vám náhodou nelíbí aplikace od DP Praha, můžete vyzkoušet také jednu z alternativních aplikací pro Android, které vám s nákupem SMS jízdenky pomohou. Jde sice o neoficiální, avšak časem a uživateli prověřené aplikace, fungující navíc v mnoha dalších českých a slovenských městech:

Používáte při cestování městskou hromadnou dopravou SMS jízdenky? A pokud ano, využíváte nějakou specializovanou aplikaci?

3 KOMENTÁŘE

  1. Upřímně moc nechápu, proč mít pro každou sazbu jednu aplikaci.
    Sám používám SMS Jízdenku od Inmite, protože jezdím MHD jak v Praze, tak v Ostravě a vše mám v jedné aplikaci.

  2. Pouzivam app od Inmite a je teda rozhodne lepsi a v praxi poslouzi stejne, uz nejednou mi sms kontroloval revizor 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here