Dopravní informace z českých dálnic pro Android

0

Nová aplikace s názvem „Monitor dálniční dopravy“ je užitečným pomocníkem pro české řidiče. Aplikace informuje o dopravní situaci na dálnicích. Spolehlivým zdrojem dat jsou informace z webu dopravainformace.cz, Policie ČR a Ředitelství silnic a dálnic.

Uživatelské rozhraní je velmi strohé, což však u aplikace tohoto typu není na škodu. Vzhledem k tomu, že „Monitor dálniční dopravy“ bude využíván zejména řidiči, by však mohly být ovládací prvky a popisky větší a zřetelnější. Aplikace je však prozatím nejspíš v počátečním stádiu vývoje, čemuž svědčí například nefunkční volba „Nastavení“.

Nyní však k samotným funkcím aplikace. Pod první záložkou se nachází textové dopravní informace o dopravních kolonách a dalších omezeních na dálnicích. „Monitor dálniční dopravy“ získává informace o vaší aktuální poloze a zobrazuje tak pouze dopravní informace z dálnic ve vašem okolí. Bohužel chybí jakákoliv možnost manuálního nastavení vaší polohy či například výběru určité dálnice, kterou chcete sledovat.

Druhá záložka nabízí aktuální snímky z dopravních kamer na českých dálnicích. Náhledy jsou poměrně malé a nejdou dále zvětšit. I v případě kamer vám aplikace nabídne pouze snímky z dálnic ve vašem okolí.

Doufejme, že aplikace „Monitor dálniční dopravy“ se v budoucnu dočká dalších výraznějších aktualizací, protože jde bezpochyby o velmi nadějný projekt. Novinku si můžete stáhnout zdarma z Google Play Store:


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here