DashClock Widget – vše podstatné na obrazovce zámku displeje

4

Zámek displeje u přístrojů s OS Android nejenom slouží k odemknutí telefonu a jako ochrana obsahu před nenechavci (v případě, že máte telefon zabezpečen), umožňuje také přidání widgetů aplikací. Aplikace DashClock Widget patří mezi ty widgety, které by na obrazovce zámku displeje rozhodně neměly chybět. Pojďme si aplikaci představit.

Jedná se o jednoduchou aplikaci, která má cíl stručně a jasně zobrazovat stav telefonu v přehledném widgetu s jednoduchou grafikou. V základní sadě umožňuje zobrazení aktuálního počasí, počtu zmeškaných hovorů, SMS zpráv a příchozích emailů do vaší Gmail schránky. Potěší také zobrazení nejbližšího zvonícího budíku. Ačkoliv tato sada nástrojů patří mezi základ, který ocení nejeden uživatel aplikace, tím její možnosti nekončí.

 2014-01-12 22.07.19 2014-01-12 22.09.01 2014-01-12 22.09.14

Největší síla aplikace spočívá v její rozšiřitelnosti. Nabídka zobrazovaných událostí totiž nekončí pouze tím, co připravili autoři aplikace. Díky otevřenému kódu lze DashClock Widget rozšířit o další ukazatele, kterých jsou v Obchodu Play k dispozici desítky. Od ukazatele baterie a stavu připojení WiFi, počtu nepřečtených zpráv v mobilních „kecálcích“ (Facebook Messenger, Hangout, What´s app,..) přes zobrazení světového času v různých destinacích či času východu/západu slunce, až ke složitějším funkcím typu vyhledání skladeb.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Ačkoliv je aplikace koncipována především na obrazovku zámku telefonu, lze ji použít i jako klasický widget do prostředí telefonu. I přes široké možnosti oceňujeme jednoduchost nastavení prostředí a především rozšiřitelnost o další moduly, ze kterých si vybere každý. Aplikace DashClock Widget je dostupná zdarma v Obchodu Play, rozšiřitelné moduly jsou většinou k dispozici zdarma také. Kdo chce mít přehled o stavu telefonu ihned, aniž by muset telefon odemykat, rozhodně aplikaci doporučujeme  minimálně k vyzkoušení.

4 KOMENTÁŘE

  1. Nevíte někdo, jak na KitKatu nastavit DashClock jako widget, ale zakázat to posouvání lockscreenu do stran? Prostě nahradit původní hodiny a tím skončit.

  2. Bylo by to fajn, kdyby to šlo nastavit na zamknutý displej se zabezpečením znakem, jde mi to jen u zabezpečení přejetí, což není vlastně žádné zabezpečení 🙂

    • Ještě jsem zapomněl dodat, že podle screenu to má fungovat, tak nevím v čem je problém. mám android 4.3 bez rootu.

      • Záleží, co máte za telefon a nadstavbu výrobce. Screen je z čistého AOSP Androidu 4.4 KitKat, šlo to i na 4.3 Jelly Bean.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here