CyanogenMod Installer byl odstraněn z Google Play. Jaký byl důvod?

2

CyanogenMod

Na oficiálním blogu CyanogenMod se objevila zpráva o tom, že byla aplikace dobrovolně stažena z Google Play Store. CyanogenMod přitom pomáhá instalovat vlastní ROM na své mobilní zařízení a pyšní se velkou popularitou.

„Dnes jsme byli kontaktováni týmem podpory Google Play, který nám řekl, že naše aplikace CyanogenMod je v rozporu s podmínkami pro vývojáře Google Play. Radili nám, abychom ji dobrovolně stáhli, jinak budou nuceni ji odstranit sami administrativně. Splnili jsme tak jejich přání, zatímco přemýšlíme o jiném a lepším řešením,“ zní z CyanogenMod.

Vývojáři pak zpřístupnili i zdrojový kód aplikace, který je dostupný zde. Podle zveřejněného příspěvku se tým CyanogenMod snaží o to, aby jeho aplikace byla v obchodech Amazon či Samsung. Je však stále k dispozici přímo z jejich stránek.

Sama aplikace je podle týmu Google Play neškodná, ale prý „vyzývá uživatele k tomu, aby dosáhli ztráty záruky zařízení“. Díky tomu nemůže zůstat v Google Play Store. Oficiální vyjádření vývojářů však svědčí o velké popularitě aplikace. Byla totiž instalována na stovky tisících zařízení.

Jeden z uživatelů na danou situaci reagoval slovy: „Time for a CyanogenStore!!!“.

Zdroj: AndroidCentral, AndroidAuthority a CyanogenMod

2 KOMENTÁŘE

  1. Kdo chce udělá si root a nainstaluje si do svého mobilu cokoliv. To by mohli vyházet všechny aplikace, které vyžadují root – ten se také může rovnat ztrátě záruky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here