Culteo – kulturní přehled ve vašem smartphonu

1

culteo

Nevíte, jak strávit dnešní večer nebo blížící se víkend? Vyzkoušejte českou aplikaci Culteo, která obsahuje tipy na zajímavé kulturní akce.

Upozornění: V předchozí verzi recenze se objevila menší chyba. Nabídka kin a divadel je výrazně širší, než se může na první pohled zdát. Stačí jen kliknout na ikonku v horní části obrazovky a vybrat, jaká kina a divadla se mají v aplikaci zobrazit. Doufejme, že vývojáři tento výběr v budoucnu zpřehlední.

Culteo přináší nejen tipy na zajímavé koncerty a výstavy, ale také programy televizí, kin a divadel. Uživatelské rozhraní je po grafické stránce velmi příjemně zpracované, po prvním spuštění ale možná budete mít problém se v aplikaci zorientovat. Mezi jednotlivými kategoriemi přepínáte pomocí bočního menu, které otevřete kliknutím na ikonku v pravém horním rohu.

První sekce obsahuje tipy na zajímavé televizní pořady, které dávají dnes večer a také přehled právě vysílaných pořadů na nejvýznamnějších českých stanicích. Kliknutím na ikonku Nastavení v horní části obrazovky se dostanete do nastavení, kde můžete označit jen stanice, které vás zajímají, případně změnit jejich pořadí. Nechybí ani kompletní program jednotlivých stanic a užitečná funkce Vyber si, která umožňuje filtrovat pořady podle data a žánru. Jednotlivé televizní pořady si můžete rozkliknout a zobrazit jejich stručný popis.

culteo 1 culteo 2

V druhé sekce naleznete přehled filmů, které jsou vysílány v kinech ve vašem okolí. U filmů bohužel chybí krátká anotace, což může mnoho uživatelů považovat za velkou nevýhodu. Na druhou stranu si můžete velmi přehledně zobrazit, kdy a kde je daný film promítán. Ani v případě kin nechybí kompletní program jednotlivých kin řazený podle časů a funkce Vyber si, kde můžete najít nejvhodnější film podle času promítání a žánru. Největší nevýhodou je v tomto případě nabídka kin, která zahrnuje všeho všudy jen šest kin z celé České republiky, z čehož čtyři se nacházejí v Praze. Omlouvám se za předchozí chybu, ale kin je v nabídce mnohem více, stačí si otevřít nastavení. Bohužel je tato možnost poměrně šikovně ukryta a ne každý si jí může všimnout-

Podobně skromná je i nabídka divadel zahrnující jen osm institucí. Výrazně širší je také nabídka divadel. Culteo nabízí přehled představení, která budou tento měsíc hrána, kompletní program jednotlivých divadel a opět funkci Vyber si. Další kategorie, které v aplikaci nalezneme, jsou pojmenovány Koncerty, Výstavy a Ostatní.

Název prvních dvou je všeříkající a v té třetí najdete všechny akce, které nelze zařadit do žádné z předchozích kategorií, jako například přednášky, workshopy, besedy, slavnosti apod. Pokud hledáte nějakou určitou akci, můžete využít možnost vyhledávání, která je doplněna o filtr typů akcí.

culteo 3 culteo 4

V aplikaci se můžete také registrovat a získat tak některé výhody navíc. Jako přihlášený uživatel můžete kulturní akce přidávat do svého osobního seznamu a mít tak přehled o všem, co vás zajímá. K tomu dostanete možnost hodnotit a komentovat jednotlivé akce, filmy a pořady v databázi. Poslední výhodou jsou tipy na akce přímo pro vás, které aplikace vybírá podle vašich předchozích zájmů a také zájmů vašich přátel, kteří Culteo používají.

Culteo je nadějná aplikace, která by si možná zasloužila drobnější úpravy v uživatelském rozhraní. Největší nevýhodou je však malá databáze, která je nejvíce patrná v přehledu kin a divadel. Jak už bylo zmíněno výše, nabídka kin a divadel je výrazně širší, jen je jejich výběr poměrně dobře ukryt, takže si jej každý nemusí napoprvé všimnout. Pro některé může být tzklamáním nutnost přihlášení pro využívání základní funkce, jakou je přidávání akcí do vlastního seznamu. Celkově se jedná o poměrně povedenou aplikaci, takže doporučujeme Culteo minimálně vyzkoušet. Stahovat můžete bezplatně z Google Play Store.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

 1. dobrý den,

  kin není šest v celé republice, ale v nastavení programu kin v Praze je 58 a spousta dalších v ostatních městech v celé republice,(menu-kina-natavení-přidat-„města řazená podle abecedy s počtem kin ve městě“-vybrat město-zatrhnout příslušné kino

  divadel není osm, ale v nabídce programu nastavení Praha je jich 82, spousta dalších ve městech v celé republice,(menu-divadla-nastavení-přidat-„města řazená podle abecedy s počtem divadel ve městě“-vybrat město-zatrhnout příslušné divadlo

  nabídka je naopak velmi velká, možná pro některé menší město je méně voleb, třídění kin a divadel není zrovna moc přesné, někde jsou promíchaná kina s divadly,

  takže se nepovedla recenze, nebo program někdo neuvěřitelně rychle aktualizoval, nebo mi přišla informace o článku do čtečky pozdě a to 20.4.2013 v poledne, tak nevím kde je chyba,

  milan hurt

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here