CSipSimple – VoIP klient pro Android

11

Jistě každý z nás chce ušetřit za volání a tak se čím dál tím více mezi lidi rozšiřuje skutečnost, že není nutné platit vysoké paušály za pevnou linku, kterou využíváme zřídka anebo třeba vůbec. Internetové telefonní aparáty pro majitele zařízení s operačním systémem Android jsou dnes už téměř nepotřebné a tak je možné nainstalovat pouze software zdarma a nastavit do něj pouze telefonní číslo, které máte koupené od libovolného VoIP operátora.

Aplikace CSipSimple je na Android Marketu zcela zdarma, takže stačí pouze vyhledat, stáhnout a nainstalovat. Následně po spuštění aplikace se Vám zobrazí okno se snadnou konfigurací (obrázek 1). Vyberte možnosti, které pro Vás budou nejvíce vyhovující (asi bych doporučil integraci s Androidem, pokaždé dostupný, a povolil jsem používat mobil – všechny tyto možnosti volte dle vlastního uvážení, důležitá je určitě skutečnost, zdali máte aktivní datový tarif přes operátora).

Při stisknutí tlačítka menu se zobrazí několik možností, kde zvolíte nastavení účtů (Účty) a na obrazovce se Vám objeví přídání účtu (obrázek 2). Zvolíte možnost Přidat účet a program Vám sám nabídne některou z přednastavených možností (osobně jsem volil „Basic“ – je opravdu snadná pro nastavení – viz obrázek 3).

Pokračování vidíte na obrázkách 4 a 5. Ve čtvrtém obrázku vidíte obrazovku, kde ještě účet nakonfigurován není, v pátém obrázku jsou již údaje vyplněny a stačí pouze zvolit tlačítko uložit a telefonní číslo v notifikační liště upozorní, že Váš účet je zaregistrován (pokud údaje budou vyplněny správně).

Nyní můžete začít využívat internetové volání přes mobilní zařízení snadno přes vybrání například kontaktu ze seznamu a při potvrzení odchozího hovoru Vám aparát nabídne možnost, jestli chcete telefonovat přes mobilního operátora a nebo přes internetový účet, který je nakonfigurovaný v aplikaci CSipSimple.

 

csipsimple_snadna_konfigurace csipsimple_pridat_ucet csipsimple_nastaveni

csimsimple_nastaveni_uctu csipsimple_vyplnene_udaje csipsimple_lista

 


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

Android verze: všechny verze

Velikost: 3450 KB

Přesunutí na SD kartu (App2SD): ano

Cena: zdarma

 

11 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den, naiinstaloval jsem si CSIPSIMPLE, ovšem s detailním nastavením mám problémy. Pátrám po fórech, nevím kdo by poradil. Můžete pomoci?
  Děkuji, F.

 2. Dobrý den, při zadání tel. čísla ze seznamu telefonu (mám Samsung Galaxy Ace), se mi před i za zvoleným číslem objeví nechtěné číslice. Tudíž se nedovolám. Při manuálním zadání je vše OK.
  Narazili jste také na tento problém?

    • Ale možná je to tím, že jsem zrovna nebyl přihlášen k SIP a program zkoušel vytáčet nějakou předvolbu skrz mobilního operátora….. Ale ta čísla na konci
     Ze stránek SopBroker.com jsem našel toto:

     *747 proxy01.sipphone.com SIPphone
     Možná to má s tím něco společného

 3. Dobrý den, mám dotaz, nevíte o voip programu pro android, který zvládne video hovor? Máme voip program s videem v PC a sip videotelefon, ale odtud lze asi používat jen video, že? Koupil bych telefon, co video umí, díky za radu.

 4. Žádám o radu, co je potřeba vyplnit do kolonky „Server“ v účtu „Basic“ viz obrázek 5.
  Děkuji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here