Cortana aktualizovaná: na plochu se přidá widget

0

Cortana, hlasová asistentka od společnosti Microsoft, jež před několika měsíci pronikla také na systém Android. Kde byl nedlouho poté zrušen tzv Hotword „Hey Cortana“ , aby se zabránilo konfliktům s „Ok Google“. Nedávno bylo znovu zavedena, ale pouze na terminálech vybavených Oxygen OS (např OnePlus One s nejnovější aktualizací na verzi 12.1). V každém případě nepřítomnost hotword vytváří určité problémy, když je potřeba rychle zahájit asistentku.

Microsoft se tento problém snaží vyřešit, a přichazí s nejnovější aktualizace na verzi 1.4.0 a zavádí widget na domovskou obrazovku, který je vybaven velkým tlačítkem „Ask Cortana“. Kromě toho aktualizace zlepšuje také rychlost otevírání a vložení připomínek, čímž se lepší účinnost v nestabilní sítí a činí vokální interakci přesnější.cortana-widget

Bohužel Cortana ještě není oficiálně k dispozici na Google Play Store. Dostupná je pouze v USA a Číně. Ale jsme přesvědčeni, že Microsoft se brzy rozhodne uvolnit aplikaci také do jiných zemí, včetně té naší.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here