Color Grab – rozpoznávání odstínů barev pomocí fotoaparátu

0

V Google Play Store se objevila zajímavá a užitečná aplikace Color Grab. Jak už název napovídá, slouží aplikace k detekci barevných odstínů. Snímání probíhá pomocí předního či zadního fotoaparátu vašeho telefonu. Je tedy samozřejmé, že čím kvalitnější fotoaparát máte, tím přesnější budou výsledky. Podle vývojářů rozpozná aplikace až 1300 barevných odstínů.

Color Grab nabízí poměrně jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní. V pravém horním rohu se nachází dvojice ikon, které slouží k zapnutí LED blesku a přepínání mezi přední a zadní kamerou. Při snímání barev stačí fotoaparát namířit tak, aby žluté kolečko uprostřed obrazovky směřovalo na daný předmět, jehož barevný odstín chcete zjistit. Detekce barev probíhá v reálném čase a a plikace vám informace o barvě zobrazí v horní části obrazovky. Nepostradatelnou funkcí je zaychytávání barev neboli uložení určitého barevného odstínu do paměti, které provedete kliknutím kamkoliv na displej. O úspěšném uložení vás informuje hláška v dolní části displeje.

Tlačítkem v pravém dolním rohu přepnete do seznamu vámi uložených barev. U každé barvy máte kromě náhledu k dispozici také informace o přesném i obecném názvu odstínu a číselný kód v RGB i HSV (HSB). Pomocí trjice ikon v horní části je možno zobrazit danou barvu přes celý displej, nastavit ji jako tapetu na domovské obrazovce nebo ji sdílet (např. přes e-mail). Poslední ikona odpadkového koše samozřejmě slouží ke smazání položky ze seznamu.

Color Grab je aplikace, která u mnoha uživatelů jistě najde své využití. Limitujícím faktorem je bohužel kvalita fotoaparátu, která nemusí být zejména u levnějších či starších smartphonů dostatečná ani k orientačnímu zjištění informací o barevném odstínu. Při detekci barev doporučujeme očima sledovat displej, nikoliv přímo předmět, jehož barvu zjišťujeme.

Aplikace je v anglickém jazyce, což při běžném používání určitě vadit nebude, názvy barev by však někteří uživatelé možná ocenili spíše v češtině. Color Grab od vývojářské společnosti Loomatix si můžete stáhnout z Google Play Store. Aplikace je k dispozici zcela zdarma a bez reklam.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here