CodeG – už vám žádný Doodle neunikne

0

doodle doodle_1 doodle_2

Google Doodle, kdo by je neměl rád. Trefně upravená loga, takřka vždy s vtipem a nemalou mírou elegance vystihující podstatu aktuálního svátku, výročí nebo jinak důležitého data. Bohužel ale s jedním drobným problémem, a sice, kvůli tomu že internetové prohlížeče již umějí hledat bez nutnosti chodit na domovskou stránku vyhledávače, relativně snadnou přehlédnutelností.

Naštěstí jsou tu ale androidí aplikace, konkrétně tedy jedna specifická – CodeG, která zaručí, že už žádný Google Doodle nezmeškáte. Aplikace konkrétně nabízí nejen widget, ve kterém se vám bude vždy poslední vydaný Google Doodle zobrazovat, ale i upozornění notifikací v případě, že se objeví nějaký nový. Kromě estetické služby lze widget navíc využít i jako zástupce na vyhledávání, po kliknutí totiž nespouští vlastní aplikaci, ale právě Google Now tedy v podstatě Google vyhledávání.

Mimo toho skrze ni lze také prohlížet dřívější Doodly a případně sdílet ty aktuální na sociální sítě. A aby toho nebylo málo, tak v placené verzi, která stojí jen 20 korun, lze navíc libovolně měnit rámeček widgetu a prohlížet nejnovější doodle přímo z notifikace.

Celkově má aplikace prozatím jen jeden větší problém. Ve zdarma dostupné verzi neobsahuje automatické aktualizace nových doodlů a je jí tak potřeba pravidelně zapínat. Na druhou stranu, placená varianta, ve které je tento problém vyřešen, stojí pouhých 25 korun a autor je navíc očividně velmi aktivní, takže se dá počítat se spoustou nových funkcí.

Jen v době psaní tohoto krátkého přiblížení stihla vyjít jedna aktualizace, která kompletně přepracovala vzhled.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Via: XDA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here