Cloudové úložiště Mega dostalo oficiální aplikaci pro Android

1

mega android 1 mega android 2 mega android 3

Kim Dotcom je podnikatel, který se dostal do povědomí většiny lidí na začátku roku 2012, kdy byl zatčen za údajné porušení autorských práv na známém webu Megaupload. Dotcom však nezahálel a o rok později spustil svůj nový projekt s názvem Mega.

Tentokrát se však nejedná o službu pro sdílení souborů, jakou byl Megaupload, ale o cloudové úložiště. Od Dropboxu a jiných zavedených produktů se však Mega liší vyšším důrazem na bezpečnost, konkrétně šifrováním nahraných dat. Pro každého uživatele je po bezplatné registraci přichystán 50GB prostor pro jeho data.

Mega bylo spuštěno už na začátku letošního roku, k vydání mobilní aplikace pro Android však došlo až tento týden. Vývojáři údajně pracují také na aplikacích pro iOS a Windows Phone, kdy však dojde k jejich vydání, ale zatím zůstává záhadou. Mega pro Android nabízí většinu funkcí, které byste od podobné aplikace očekávali.

Konkrétně se jedná o možnost stahování i nahrávání souborů a jejich správu, tedy možnost jejich smazání, přejmenování, třídění do složek, přesouvání, vyhledávání apod. Příjemným bonusem je funkce Camera Sync, po jejímž zapnutí se budou vámi pořízené fotografie a videa automaticky nahrávat do cloudu.

Oficiálního klienta cloudového úložiště Mega si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store:


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here