Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

17

Pokud máte „chytrý telefon“ a dostupné připojení k internetu, ať už přes operátora či wifi, proč toho nevyužít a neušetřit nějakou tu korunu za volání na našem „specifickém trhu“, který je značně předražený (i když operátoři tvrdí, že vlastně není).

Níže uvádím přehled dle mého názoru nejpoužívanějších aplikací umožňujících volání přes internet. Všechny recenzované aplikace mají jednu společnou vlastnost – jsou zadarmo a zdarma je i jejich základní používání (tj. volání a psaní zpráv v rámci vlastní sítě + používání dalších protokolů, pokud to aplikace podporuje).

Pokud budete mít pocit, že zde nějaká aplikace chybí a chtěli byste ji sem zařadit, napište do komentářů pod článkem a já ji rád přidám. Aplikace jsou seřazeny vzestupně dle abecedy.

Fring

Fring je multiplatformní aplikace pro bezplatné volání a zasílání zpráv v rámci vlastní sítě. Pokud si zakoupíte kredit, můžete prostřednictvím aplikace volat na pevné a mobilní sítě ve světě. Pro bližší informace o placeném volání navštivte stránku www.fring.com.

Kromě Androidu aplikaci rozjedete i na Symbianu a iPhonu. Mimo klasického volání podporuje aplikace i videohovory až se 4 lidmi zároveň. Pokud budete chtít volat do jiných sítí s použitím kreditů, uživatelé upozorňují, že je nutné číslo vytáčet v mezinárodním formátu 420…


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

LINE

Line je stejnojmenná síť a kecálek rozšířený obzvláště v Asii. Umožňuje bezplatné telefonování, zasílání zpráv, fotografií. Zajímavostí je, že tento kecálek umožňuje vytvoření konferenční místnosti, ve které může chatovat až 100 lidí.

Aplikaci rozjedete kromě na Androidu i na iPhonu, Windows a Macu. Dalším lákadlem aplikace je 250 originálních emotikon, které můžete rozesílat. Tento kecálek není u nás nijak hojně využívaný, hodí se spíše, pokud máte známé v Asii, kde je velmi populární.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Nimbuzz Messenger

Nimbuzz je multiplatformní kecálek, který mimo bezplatného volání a zasílání zpráv v rámci vlastní sítě podporuje oblíbené kecálky, konkrétně Windows Live Messenger, Yahoo!, Facebook a Google Talk. V minulosti aplikace podporovala i ICQ, AIM, jabber, myspace a další protokoly, dle mého názoru je škoda, že v poslední verzi konkrétně rozšířené ICQ již není. Volání ale aplikace zvládá výborně.

Pokud rádi posíláte soubory či fotografie, tak vás jistě potěší, že i tyto funkce aplikace zvládá. Vedle bezplatného zasílání zpráv a volání je možné si u společnosti Nimbuzz provozující zakoupit kredit, který můžete využít pro volání do mobilních a pevných sítí po světě. Konkrétní pokrytí a sazby za volání najdete na stránkách www.nimbuzz.com.

Aplikace je vytvořená pro širokou škálu zařízení. Vedle Androidu ji rozjedete i na iOS, Blackberry, Symbianu, Javě, Windows a Macu. Tato rozsáhlost pokrytí různých systémů dělá z Nimbuzzu zajímavou konkurenci například pro Skype.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Skype

Známý a rozšířený kecálek stejnojmenného protokolu z prostředí Windows. Dočkal se adaptace a rozšíření na platformy Android, iPhone, Symbian, Linux a Mac.

Aplikace nepřináší podporu žádných jiných protokolů, umožňuje pouze volání a psaní v rámci svého protokolu. Kromě bezplatného volání máte i zde možnost zakoupit si kredit, který následně můžete čerpat na volání do pevných a mobilních sítí po světě. Pro přehled sazeb navštivte stránku www.skype.com. Kromě volání podporuje aplikace přenášení souborů a videohovory.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Viber

Viber je aplikací stejnojmenného protokolu umožňující bezplatné volání a zasílání zpráv v rámci vlastní sítě. A to zcela zdarma, bez reklam a bez poplatků. V současnosti je aplikace dostupná pro Android, Blackberry, Windows Phone a iPhone. Využívá ji přes 40 milionů uživatelů.

Zajímavostí je, že aplikace spolupracuje s vaším existujícím adresářem, ve kterém vám ukáže, které další číslo také používá Viber. Kromě volání umožňuje aplikace odesílání a příjem fotografií. Dle vyjádření uživatelů je nevýhodou aplikace fakt, že pokud zrovna voláte v síti Viber a někdo vám zavolá prostřednictvím GSM, stávající relace se automaticky ukončí a vy máte možnost přijmout nový hovor. Zatím program GMS blokovat v případě hovoru přes Viber neumí. Dalším nedostatkem může být, že pokud má druhá strana telefon vypnutý, vy stále slyšíte vyzvánění místo ohlašovacího tónu o nedostupnosti.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

17 KOMENTÁŘE

   •  Vzhled UI je věcí vkusu, důležitá je funkčnost a ta je v pohodě – za tu cenu a s tou výhodou, že člověk nemusí pracně zjišťovat přezdívky lidí ze svého adresáře, prostě se mu rovnou ukáže, kdo má Viber nainstalovaný…

 1. Všechno to jsou programy na volání v rámci malinkaté vlastní sítě, občas tam teda je volání ven, ale nebude pro nás tak výhodné jako čeští SIP operátoři jako odorik, ipvox či mikrotech. Klienta instalovat nepotřebujete, v androidu 2.3 už je, případně mám moc rád CSipSimple.

  • Jojo, na toto si na Google play stěžuje i více uživatelů. Každá z výše uvedených aplikací má něco do sebe. Viberu by se dalo vytknout UI a absence změny zvonění. Velká výhoda zas je, že automaticky zjišťuje a zobrazuje, kdo z vašeho telefonního seznamu Viber také používá. Volat se dá se všema aplikacema a navíc zadarmo, což je fajn.

 2. Nemec Jiri: SIP klient je jen v některých 2.3. Např. LG ho vyhodilo.

  Na těchto aplikacích mi vadí požadovaná oprávnění. Chtějí oprávnění na všechno. Kdo mi zaručí, že získaná data nebudou zneužita?

  • Ony aplikace vyžadují tato oprávnění nejspíše kvůli svému chodu. Je pravda, že je to zde hodně o důvěře, zda tato oprávnění podstoupíte, či ne. U mě osobně je to tak, že v telefonu žádná citlivá data ani údaje nemám, samotný telefon nepoužívám k bankovním platbám ani jinak podobně choulostivým věcem… a pokud by došlo k tomu, že si někdo za účelem prodeje třetím stranám stáhne moje kontakty, to je asi to poslední zlo. Stejně se to děje dnes a denně všude jinde. I telefonní operátoři si navzájem prodávají své databáze. Je to na uvážení každého zvlášť.

 3. Srdečně zdravím odborníky a prosím poradit v následující věci. Jak lze volat v rámci lokální wifi sítě mezi chytrými telefony Samsung aniž by musela být v telefonu sim karta? Lze to aniž by měla wifina i internet? Dík Mirek.

 4. Mám osobní zkušenost s viberem. Používám ho na wifi nebo 3g. Jinak je kvalita hovoru celkem o ničem (vodafone). Dalo by se zapracovat na vzhledu a škoda ze nejde změnit to vyzvánění. Výhodou je propojení se seznamem. Sms i mms vpohode… a pak ještě skype, ale to spíš na tabletu. To je klasika.

 5. Když mi někdo volá na Viber, tak mi mobil „nezvoní“ a ani neindikuje příchozí hovor. Upozorní mě až pak na „missing call“.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here