Český zoubek: Smart Notify aneb sháněl mě někdo?

10

České (i slovenské) aplikace a hry sice netvoří podstatnou část obsahu Google Play, nicméně by se na ně nemělo zapomínat a jejich tvůrci – programátoři, by měli být za jejich práci náležitě oceněni. I toto je jeden z důvodů, proč jsme zavedli seriál Český zoubek, ve kterém se věnujeme aplikacím a hrám z českých (a občas i slovenských) dílen. Je to od nás nejlepší možný krok, jak je podpořit v jejich úsilí a motivovat je k další práci. A vy – naši čtenáři, můžete programátorům pomoci či je odměnit také. Znáte nějakou českou (i slovenskou) aplikaci nebo hru, která je užitečná, kvalitně či zajímavě zpracovaná anebo prostě stojí za to se o ni podělit s ostatními? Napište nám do komentářů pod článkem své tipy. Ale teď se již pojďme podívat, na jakou aplikaci jste nám dali tip.

Smart Notify

Každý uživatel telefonu má občas zmeškané volání či SMS. Většinou vás na to upozorňuje ikonka na zamykací ploše nebo piktogram ve stavové liště. Jak by se vám ale líbilo mít všechny tyto informace přehledně ve vyskakovacím okně pod sebou, včetně dalších, doplňujících informací?

Smart Notify 1 Smart Notify 2 Smart Notify 3

Smart Notify je šikovné „upozorňovátko“ na zmeškané události. V případě, že vám dojde sms, zobrazí Smart Notify upozornění včetně náhledu a kontaktu. Můžete tak jednoduše filtrovat, kterou zprávu si přečtete jako první, která je pro vás důležitější. V případě zmeškaných hovorů se zobrazí standardní informace o kontaktu a času volání, co však umí Smart Notify navíc je zobrazení informace o tom, jak dlouho váš telefon vyzváněl. Můžete tak snadno poznat, zda vás někdo jen prozváněl anebo vás opravdu naléhavě sháněl a telefon vyzváněl dlouho.

V nastavení aplikace je možné si nastavit upozorňování zvukem a vibrací v pravidelném intervalu, aby vás telefon sám upozornil, že nastala nějaká událost. V případě, že chcete upozornění ztišit, stačí telefon přikrýt rukou anebo jej otočit displejem dolů. Pokud by vás někdo obtěžoval, aplikace umí automaticky mazat přijaté sms a volání z vámi zvolených čísel. Součástí aplikace je také informační widget, který zobrazuje události stejně, jako vyskakovací okno.

Smart Notify 4 Smart Notify 6 Smart Notify 5

V poslední aktualizaci byla přidána následující funkce: Při zmeškané události (hovor nebo SMS), pokud je telefon v kapse a my ho z kapsy vyndáme, krátce zavibruje a tak, aniž bychom se na telefon dívali, poznáme, že nám něco uteklo.

Aplikaci je možné vyzkoušet ve freeware verzi, která má omezené počty náhledů a zobrazovaných informací. Za 25 Kč je možné pořídit si plnou verzi, která již není nijak limitovaná.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Ještě krátký popis dle Google Play:

– upozornění na nové SMS zprávy, upozornění na zmeškané hovory včetně délky zvonění ve vyskakovacím okně takže ihned poznáme jak důležitý byl hovor který jsme promeškali, jestli nás někdo jenom prozvonil a chce abychom volali zpátky a nebo nechal telefon vyzvánět delší dobu
– při nepřečtení nové události automaticky každou minutu (nebo v nastaveném intervalu) upozorňuje pípnutím nebo vybraným zvukem a vibrací telefonu, připomenutí lze nastavit i v určitý časový rozsah, např. přes den od 7:00-20:00
– Pokud máte novou zprávu nebo zmeškaný hovor, telefon při vyjmutí z kapsy zavibruje (podobně jako Samsung Galaxy S3) – funkce Chytrá vibrace
– volitelná barva LED diody při novém oznámení
– nastavení doby vibrací při připomenutí události
– ztišení vyzvánění a vibrací položením ruky na telefon nebo jeho otočením (nutné mít v telefonu proximity sensor)
– zobrazuje čas odeslání SMS, ne přijetí, pokud je SMS přijata po delší době než byla odeslána, je čas odeslání zvýrazněn červeně
– automatické smazání SMS nebo zmeškaných hovorů od vybraných čísel
– možnost odložení oznámení o určitý počet minut
– rychlé přidání SMS nebo volání do kalendáře
– jednoduché vybírání části textu zprávy po jednotlivých slovech
– zobrazuje poslední aktivní kontakty
– přehledný seznam zmeškaných, přijatých nebo odchozích hovorů
– widget na domácí obrazovce se zmeškanými hovory nebo kontakty na které jsme se nedovolali plus tlačítka pro novou zprávu, číselník telefonu nebo přehled kontaktů
– v hlavním přehledu zobrazuje celé SMS, ne jen prvních pár slov
– automatické prozvonění druhé strany na zvolený počet sekund, zavolá a zavěsí
– u SMS a hovorů zobrazuje fotku kontaktu, pokud je k dispozici

– žádná zbytečná nastavování programu, vše jednoduše udělané

Znáte nějakou českou aplikaci či hru, která by si zasloužila recenzi? Napište nám do diskuze.

10 KOMENTÁŘE

  1. Funkce pěkná, ale v podstatě to pouze duplikuje základní funkčnost androidu s tím, že notifikace jsou zdvojené v extra okně. Proč to používat?

    • Výhoda je, že pouhým zapnutím telefonu si lze přečíst SMS nebo vidět zmeškaný hovor bez dalšího pohybu po displayi (třeba jen telefon zapnout teď v zimě v rukavicích), nehledě na funkci opakovaného připomínání. Také už telefon neukáže, které hovory jsem vyřídil a které na vyřízení ještě čekají. Nehledě na automatické mazání zprávy nebo hovoru po přečtení nebo přidávání SMS do kalendáře.

  2. Ahoj, mám problém po aktualizaci SW u sony xperia Z na Android 5.0.2. Nezobrazují se mi zmeškané hovory. Jde to nějak nastavit?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here