Český zoubek: Hotspot Finder aneb hledáte free wifi hotspot?

0

Znáte to – jste na dovolené, ve městě, na cestách, či jen tak na výletě a potřebujete se někde připojit k internetu, přečíst si poštu, podívat se kdy vám jede vlak či bus, nebo prostě jen tak si pokecat přes nějaký ten IM kecálek. Pokud máte internet v mobilu, jste téměř za vodou (pokud zrovna nemáte přečerpaný FUP a omezenou rychlost internetu, která dle vašich ohlasů stačí tak akorát k tomu čtení emailů či používání instant messengeru. Na plnohodnotné prohlížení webu či hraní her můžete v tu chvíli zapomenout).

Co ale když internet v mobilu nemáte? Pak vám zbývá jediné – pokusit se někde najít nezabezpečenou wifi a brouzdat skrze ni. Většinou ji najdete v hospodách či restauracích. Tu a tam ji má i nějaký ten fastfood či obchod. Víte ale ve svém okolí, nebo na místech, kde se budete například na dovolené pohybovat, kde jsou všechny free wifi hotspoty? Podobným problémem se pravděpodobně zabýval Jára Vaněk, český vývojář a tvůrce aplikace Hotspot Finder. Járu napadla geniální myšlenka – vytvořit aplikaci, která pomocí veřejně dostupných POI bodů vytvoří offline databázi free wifi hotspotů.

Hotspot Finder

Pomocí aplikace Hotspot Finder můžete najít nejbližší místo, kde se lze zdarma připojit na internet přes wi-fi (hotspot). Po prvním spuštění je třeba být již připojený k internetu, abyste si mohli stáhnout databázi hotspotů. Jakmile ji máte, aplikaci lze již používat v offline režimu, kdykoliv a kdekoliv si vzpomenete. Čas od času je dobré si databázi zaktualizovat. Aplikace má jednoduchý vzhled a intuitivní ovládání. Je nezbytným pomocníkem všem, kdo se občas potřebují někde připojit na wifi mimo domov.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Ještě krátký popis dle Google Play:

Pomocí aplikace Hotspot Finder můžete najít nejbližší místo, kde se lze zdarma připojit na internet přes wi-fi (hotspot).

Hlavní funkce:

  • Seznam nejbližší wi-fi hotspotů podle aktuální polohy
  • Možnost zobrazení mapy okolí
  • Funguje i offline, databáze je uložena přímo v telefonu
  • Aplikace je zdarma

Pokryté území: Česká republika

Znáte nějakou českou aplikaci či hru, která by si zasloužila recenzi? Napište nám do diskuze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here