Bezkontaktní mobilní platby s MasterCard v Česku již letos

0

S bezkontaktními mobilní platbami se v Česku experimentuje už několik let a prvotní americký projekt Google Wallet byl spuštěn před čtyřmi lety spolu s novým Nexusem S. Ten jako první Android nabízel NFC čip, jeho využití se podle původních vizí však nepodařilo tak rychle, jak se původně předpokládalo.

Google wallet

Místo toho se rozmohly NFC platební karty, které dokonale splnily pomyslný předstupeň. Uživatelé si je oblíbili a Česká republika dokonce patří k nejpokročilejším zemím v tomto směru. Podle dnešních informací tuzemského zastoupení MasterCard se ovšem snad již v tomto roce mobilních bezkontaktních plateb dočkáme i my v Evropě.

mastercard mobile

Pro placení nebude konečně třeba ani speciální SIM karta od operátora. K provedení transakce se bude využívat technologie HCE, díky které nebude zabezpečovací element na SIM kartě třeba. Vše bude probíhat pomocí aplikace MasterCard Mobile, která existuje již nyní, hlavní uplatnění ale nachází při QR platbách na internetu.

apple-pay-vyhody

NFC platby mobilem budou v tomto roce velké evropské téma. Po Spojených státech se jablečného Apple Pay dočkáme konečně i my. Prý se počítá už s březnem, nejpozději dubnem tohoto roku. Pozadu údajně nezůstane ani Google, jež kompletně přepracoval svou myšlenku Wallet a rozšíření do zbytku světa se údajně dočkáme v květnu během vývojářské konference I/O.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj: nearfield, pocketnow

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here