Beta verze prohlížeče Opera s jádrem WebKit a novým designem je dostupná v Google Play

3

opera beta 1 opera beta 2

V Google Play Store se dnes objevila Opera beta, zcela nový prohlížeč, který má s předchozí verzí mobilní Opery jen pramálo společného. Novinka už totiž není postavena na vlastním vykreslovacím jádru Presto, ale na mnohem rozšířenějším enginu WebKit, který zajišťuje lepší kompatibilitu s internetovými stránkami. Na WebKitu je postavena nejen většina konkurenčních prohlížečů, ale také samotný operační systém Android.

Změny se však neodehrály jen pod pokličkou a novou Operu beta tak poznáte také podle zcela přepracovaného uživatelského rozhraní, které je nyní čistší, přehlednější a celkově mnohem více připomíná Google Chrome. Načítání internetových stránek je velmi rychlé, menší nevýhodou je však chybějící ukazatel průběhu načítání.

Z mnoha funkcí, které Opera beta nabízí, můžeme zmínit režim Off-Road fungující na stejném principu jako Opera Turbo: po zapnutí této funkce jsou stránky optimalizovány tak, aby byl objem přenesených dat co možná nejnižší. Nechybí ani Rychlý přístup, tedy ikony nejoblíbenějších stránek na domovské obrazovce prohlížeče, stránka Návrhy se zajímavými články z nejrůznějších kategorií nebo soukromé prohlížení, po kterém nezůstanou v telefonu žádné stopy.

Aplikace Opera beta si můžete bezplatně stáhnout z Google Play Store. Minimálně za vyzkoušení novinka opravdu stojí a třeba se dokonce Opera stane vaším hlavním mobilním prohlížečem.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

3 KOMENTÁŘE

  1. Libi se mi hodne, chrome byl pro me moc tezkopadny, tak jsem pouzival operu mobile a ted budu pouzivat tohle

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here