Battle Ludo – vylepšená hra Člověče, nezlob se! pro Android

0

Deskovou hru Člověče, nezlob se! určitě ze svého dětství znáte. Tuto klasiku, která je pod různými názvy známá po celém světě, značně vylepšili a oblékli do leteckého kabátku vývojáři pro Android. Vznikla tak zajímavá hra pro hráče každého věku.

Velkou výhodou je multiplayer, hru si mohou zahrát až čtyři hráči na jednom telefonu. Bohužel zatím chybí možnost hraní online. Ale můžete si zahrát i s telefonem (AI), u kterého můžete nastavit jednu ze tří stupňů obtížnosti. Základní koncept hry je stejný jako při Člověče, nezlob se! – máte čtyři figurky (v tomto případě letadla), se kterým musíte objet celé herní pole; než s figurkou vyjedete musíte ji „nasadit“ neboli hodit předem určené číslo (lze nastavit před každou hrou, výchozí volba je 2,4,6). Házíte virtuální kostkou (kliknete na kostku na displeji nebo telefonem zatřesete) a pokud hodíte šestku, můžete hrát ještě jednou. Platí také pravidlo o „vyhazování“ soupeřových figurek, vlastních figurek ale můžete mít libovolný počet na jednom políčku.

Úplně novým herním prvkem jsou barevná pole – pokud se dostanete na barvu, která se shoduje s barvou vaší figurky, postupujete automaticky na další políčko této barvy. Toto pravidlo dokáže hru značně zdramatizovat. Upraven byl  také závěr hry – až se vám podaří bez újmy objet se svou figurkou jedno kolo, musíte zajet až doprostřed herního pole, na úplný konec svého barevného „domečku“. Teprve potom vaše figurka změní barvu na hnědou a přesune se zpátky na začátek. Vyhráváte ten, komu se toto podaří udělat se všemi figurkami.

Doufejme, že vývojáři budou ve vývoji pokračovat a hru dále vylepšovat. Battle Ludo je ke stažení zdarma. Příjemnou zábavu při hraní a nezlobte se 🙂

Battle Ludo (zdarma)

Android verze: 2.1 a vyšší

Velikost: 3,6 MB

Přesunutí na SD kartu (App2SD): ano

Cena: zdarma

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here