Antelli – Česká Siri pro Android

8

Antelli je označení umělé inteligence pro Android z dílny českého vývojáře Štěpána Šonského. Aplikace nápadně připomíná Siri, která je v zámoří velmi populární. Její nevýhodou je bezesporu absence českého jazyka a také svázanost s iOS od Apple. Androidí fanoušci mohli dlouho dobu jen závidět, kopie které se začali objevovat nestáli většinou ani za vyzkoušení. Antelli je první aplikace – umělá inteligence – pro Android, která je kompletně lokalizována do českého jazyka včetně podpory českého vývojáře.

 Konverzace s Antelli Antelli Antelli

Antelli jsem začal testovat již na počátku vývoje, kdy měla aplikace mnoho chyb. První oficiálně vypuštěná verze aplikace Beta 2 uměla pouze základní povely jako: ,,slevy“ = aplikace zobrazila slevy v okolí, ,,recepty“ = aplikace zobrazila návrhy na recepty atp. Spíše než využitelná aplikace to tedy zpočátku byla spíše ukázka možností.

Pro začátek bych měl zmínit, že aplikace vyžaduje pro svůj chod nainstalované rozšíření SVOX Classic s českým jazykem Iveta a ve většině případů již předinstalované hlasové vyhledávání od Google.

Největší převrat v aplikaci zaznamenala verze Beta 5. V této verzi dostala aplikace mnoho vylepšení, také opravila mnoho chyb, které uživatele trápily. Aplikace se stala uživatelsky přívětivější.

Pro ovládání aplikace je důležité naučit se některé předdefinované povely, kterými se celá aplikace řídí. Pro Vaši představu ukazuji 3 vybrané povely, které lze možné Antelli říci, a na které Vám odpoví. Všechny povely samozřejmě naleznete na oficiálních stránkách aplikace.

 • Program multikin: Co dávají v <město> v kině, Kino <město>
 • „Co dávají v Liberci v kině“ nebo jenom „Kino Liberec“ (České Budějovice, Hradec Králové, Jihlava, Liberec, Mladá Boleslav, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha – Anděl, Praha – Černý Most).
 • Recepty: Jak se vaří <název jídla>
 • „Jak uvařit guláš“, „Jak se vaří pizza“, apod. (používejte první pád).
 • Antelli dá na výběr z nejlépe hodnocených receptů.
 • Svátky: Kdo má svátek [den], Kdy má svátek <jméno>
 • „Kdo má svátek?“
 • „Kdo má svátek zítra?“
 • „Kdy má svátek Petr?“
 • Hodiny, budík, kalendář:
 • „Kolik je hodin?“, „Kolikátého je?“, „Co je za den?“
 • „Budík na 7:30″ nebo „Vzbuď mě v 7:45″
 • „Odpočítej 30 sekund“, „Odpočítej 9 minut a 15 sekund“, apod.

Jistě, za vývojářem aplikace nestojí gigant jako je Apple v případě Siri, ale i tak se jedná o použitelnou aplikaci, která Vám usnadní hledání a veškeré dotazy Vám zodpoví na jednom místě. Dokonce si s Vámi i popovídá.

Aplikace určitě stojí za vyzkoušení, je totiž zdarma.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

8 KOMENTÁŘE

 1. zapomněl jste zmínit pár podstatných funkcí jako například, že umí vyhledávat na Wikipedii, takže na dotazy „Kdo je..“, „Co je…“ vyhledá relevantní odpověď. Dále na povel „Kde je…“ nebo „Naviguj do…“ umí naplánovat trasu a navigovat pomocí Google Maps

 2. Podstatou inteligentní (a taky pohodlné) aplikace je, že se člověk nemusí učit slovní spojení na která aplikace reaguje. Aplikaci jsem nedávno vyzkoušel a právě omezení v slovních spojeních tuhle aplikaci posunuje do kategorie aplikací pro vychloubače, že mají něco jako Siri na Androidu. S rozeznáváním hlasu aplikace taky nebyla úplně přesná, ikdyž nevím jestli tohle nemám na starosti spíše SVOX.

 3. Jde o zajímavou aplikaci, která si zasloužila být více popsána. To, že nedosahuje kvalit Siri je jasné, ale pro nás jakožto české uživatele je stále nejpropracovanější. 

  Jinak nové funkce jsem nezmínil, pravda, vše je totiž možné nalézt na internetu, jde o představení. Martin

 4. Opet clanek s hrubkami. To je tak tezke naucit se shodu podmetu s prisudkem? Zeptejte se pana Housky (no jo, ten to vlastne taky neumi)… Jen par detailu – aplikace nebyla lokalizovana do cestiny – je vyvinuta v cestine, proto zadnou lokalizaci nepotrebuje. Pro komentujici – SVOX ma nastarosti jen prevod textu do syntetizovane reci. Vyjadrujte se proboha jen k tomu o cem neco vite. Btw. Cinestar pochopitelne existuje a bude existovat i dal…..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here