Nejlepší Android aplikace pro Facebook část I

2

Není to dávno, co se Facebook a Facebook Messenger oficiálně vydali každý svou cestou. Byl to krok, který rozčílil spousty lidí, protože jim přišlo zbytečné si stahovat zvlášť aplikaci pro samotné chatování. Nicméně, můžeme to vidět i z té lepší stránky. Když už jsme nainstalovali Facebook Messenger, byla by škoda se nepodívat i po jiných facebookových aplikacích, jež se různými způsoby mohou postarat o rozhraní sociálního giganta. Pojďme si ukázat v prvním přehledu aplikací, jaké nejlepší alternativy největší sociální sítě jsou nám k dispozici.

1) Alias Facebook Home Launcher

3 Facebook home launcher 2

Spousty uživatelů si stěžovalo na to, že Facebook Home po aktualizaci již nebyl tím, čím býval. Proto se to vývojáři snažili vyřešit vydáním aplikace Alias Facebook Home Launcher. Pokud už Vás obtěžuje pořád stejné uživatelské rozhraní Facebooku, s touto aplikací můžete vyzkoušet alternativní ovládání této sociální sítě. Standardní  domovská obrazovka je například nahrazena neustálým přísunem fotek a statusů Vašich přátel. Skryté umělce zase potěší příjemný design. Aplikace dává do popředí jedoduché a praktické ovládání společně se stoprocentní bezpečností soukromí. Jedním z největších plusů je možnost umístění ikon a widgetů na domovskou obrazovku. Naopak problémy některých lidí s přihlašováním a poslední aktualizace v lednu 2014 bychom brali za nevýhodné.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

2) Oficiální Facebook

2 1 3

Z povinnosti musíme zmínit klasickou verzi Facebooku. V minulosti bývala spojována s nemalými problémy, nicméně je nutno uznat, že se na nich neustále pracuje. Oficiální verze má problémy s režimy vypínání, může Vám tedy pěkně podojit baterku, pokud si na to nedáte pozor. Základní tvář Facebooku je výhodná hlavně pro ty z nás, kteří využívají tuto sociální síť nadstandardně, například média, prodejci nebo uživatelé pracující s reklamou. Výhodou je, že aplikace bude pracovat tak, jak očekáváte. Lehce iritující je pak předpotopní design a právě neúspornost energie. Svoji baterku však ušetříte zbytečných ztrát jen tak, že budete aplikaci zavírat po každém využití společně s vypnutím automatického spouštění videí v nastavení.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

3) Fast for Facebook

Fast for Facebook1 Fast for Facebook

Nedávno vydaná aplikace Fast for Facebook by se dala označit jako takový Superman Facebooku. Byla vydána před pár dny a už se může chlubit sedmi miliony stažení a více. Zajišťuje rychlost v obsluhování Vaší sociální sítě tak, že je zaměřena pouze na některé nejpoužívanější funkce. Je možno si přizpůsoit uživatelské rozhraní skutečně tomu, co od aplikace očekáváte (včetně tlačítek a motivů), Fast for Facebook je tedy hlavně zajímavou alternativou pro průměrného uživatele. Chválíme malou kapacitu souboru na disku, a to 2 MB, taktéž zanedbatelné využití RAM společně s možností přesunutí na SD kartu. Fuknce PIN kódu pak spolehlivě odradí lidi, kteří na Vašem profilu nemají co dělat. Dále velmi oceňujeme, že messenger je součástí aplikace a že upozornění jsou volitelná.

https://www.youtube.com/watch?v=KYdfocpFWQ0#t=65


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

4) Flipster for Facebook

Flipster for Facebook1 Flipster for Facebook Flipster for Facebook2

Další aplikace je také alternativou ke klasickému nudnému Facebooku, nabízející přístup k nejdůležitějším a nejvíce využívaným funkcím. Sází také na rychlejší a jedodušší ovládání. Dále odkazuje nové uživatele na uzpůsobitelný design s 18 motivy, 30 různými fonty a jejich 6 rozlišnými velikostmi. Je skvělý pro klasického uživatele, který nemusí využívat komerční funkce sítě. Chatovat můžete taky v rámci jedné aplikace. Naproti tomu, design je sice pěkný, ale chtělo by to poskládat Flipster trochu praktičtěji.

 

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

5) Friendcaster

Friendcaster Friendcaster1 Friendcaster2

Dnešní poslední aplikací pracující s Facebookem je Friendcaster, který není úplnou novinkou, proto prošel jistými aktualizacemi ve vývoji. Jako jedna z nejpopulárnějších alternativ Fb pracuje s větším množstvím funkcí, které nenabízí ani oficiální verze sociální sítě. Nabídka aplikace Friendcaster nabízí 6 různých motivů, podporu více profilů a synchronizaci kontaktů. Jednoduché uspořádání nezmate nikoho. Vývojáři navíc skrze blog této vychytávky informují uživatele o problémech či záležitostech spojených s Friendcaster, můžete se tedy dozvědět zajímavé věci o tom, jak vlastně Facebook funguje. Špatné však je, že chat je taktéž oddělen od základní aplikace, jako je tomu u originální verze.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

To je z dneších Facebook aplikací vše. Zítra se již nebudeme věnovat alternativám sociální sítě Fb, ale například synchronizačním nebo na fotky zaměřeným aplikacím.

Zdroj: http://www.androidauthority.com

2 KOMENTÁŘE

  1. Nevím, kde jste vzali, že Fast for Facebook vyšel před pár dny. Já o něm vím rok, možná už i déle a cca před půl rokem jsem si kupoval jeho placenou verzi na GPlay…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here