500 firepaper – tapety na počkání [Recenze]

6

Možná máte kamaráda či známého s telefonem s operačním systémem Windows. Pak také můžete tušit, že si uživatelé mohou nastavit denně automaticky měnící se tapety od Bing. A že je to někdy opravdu pěkná podívaná. Systém Android bohužel nic takového nenabízí. Zastoupila ho v tom však nová bezplatná aplikace 500 firepaper.

11111

Co je 500 firepaper

Někteří z vás se pravděpodobně už v minulosti setkali se serverem pro fotografy 500px. Stránka je velice hezky zpracována a naleznete na ní spoustu inspirujících a zajímavých fotografií. A právě na této platformě funguje aplikace 500 firepaper.

Ačkoli se řadí do kategorie live wallpaperů, nemá v plánu vašemu smartphonu během chvíle vysát baterii. Samozřejmě stahování obrázků ve vysoké kvalitě je náročné na data, takže je lepší zaškrtnout stahování nových pouze na WiFi. Pak už data k pracování aplikace nepotřebujete. Obrázky se neukládají do galerie, naleznete je v pouze v mezipaměti, kterou můžete prostřednictvím nastavení promazat kdykoli je třeba.

wpid-Screenshot_2013-11-30-16-08-00.pngwpid-Screenshot_2013-11-30-16-08-23.pngwpid-Screenshot_2013-11-30-16-07-53.png

Kromě bohatého výběru téměř ze třiceti kategorií jako jsou krajiny, cestování, jídlo, koncerty či móda můžete svůj výběr tapet z 500px upřesnit ještě výběrem, zda chcete nejnovější, populární nebo výběr redakce. Nastavení výběru fotografií obsahuje ještě zajímavou položku pro ty z vás, kteří holdují černobílé fotografii. Stačí zatrhnout příslušné políčko a všechny tapety budou černobílé.

A jak často se vám vizáž telefonu bude měnit? To záleží opět na vás. Může to být denně, po pár minutách nebo po každém probuzení telefonu či jeho otočení. Může se stát, že vybraná tapeta se vám nezalíbí. Pak není problém ťuknout třemi prsty kdekoli na ploše a objeví se tapeta jiná. Aplikace obsahuje také spořič obrazovky.

Závěr

Pro uživatele 500px je to určitě musthave záležitost, ovšem doporučila bych ji všem, kteří mají často problém s výběrem tapet. Čeká na vás spousta opravdu skvělých fotografií. Navíc vám aplikace nevysává baterii a nabízí spoustu možností v nastavení.

 

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

6 KOMENTÁŘE

 1. Aplikace skvělá, bohužel pro uživatele s menší pamětí telefonu nepoužitelná. Jelikož se obrázky ukládají do mezipaměti, telefon věčně hlásí že má málo místa. Komu by se chtělo věčně mazat cache a data 🙁 jinak fotky to vybírá skvělé, ty hodnotím kladně

  • Dobrý večer Radime!

   Ano, obrázky zabírají díky vysokému rozlišení a nemožnosti je uložit do zařízení relativně velkou část RAM paměti. Pokud však telefon nutně potřebuje RAM uvolnit, jednoduše sám smaže tapety, které zrovna neběhají na displeji. Je to klasické pracování Androidu s RAM pamětí, proto bych se nezatěžovala různými ukazateli, kolik místa vám na RAM zbývá.

   Johanna

   • Dobrý večer 🙂

    Nemluvil jsem o paměti RAM, aplikace vážně ukládá tapety přímo do zařízení (kvůli nemožnosti přesunutí aplikace na SD kartu). Uživatelé s telefony nedisponujícími větší pamětí telefonu tedy mají smůlu a musí každou chvíli mazat data aplikace v správci aplikací.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here