5 nejlepších internetových prohlížečů pro Android

4

Webové prohlížeče všichni používáme pro brouzdání k internetu, ale velké procento uživatelů sáhne jen po prohlížeči, který mají předinstalovaný na telefonu od koupě. A to je určitě velká škoda, protože mezi samotnými prohlížeči jsou velké rozdíly, takže pojďme se podívat z jakých prohlížečů máme na výběr.

 

Chrome Browser

Na většině Android zařízení je právě tento prohlížeč předinstalován. Pokud používáte Android 5.0+, Chrome Android podporuje rozdělení tabů do jednotlivých oken, které se chovají jako samostatné aplikace a můžete mezi nima jednoduše přepínat. Chrome nabízí také podporu incognito modu, v případě, že nechcete být při prohlížení stránek nijak sledování. Tento prohlížeč je pro většinu populace dostačující, ale v případě,  že máme omezený internetový tarif, určitě se hodí poohlídnout po alternativách, pokud brouzdáme na stránkách, které vyžadují větší stahování dat.

Chrome browser


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

Chrome Beta

Google přichází s novinkami a opravami docela často a ty se promítnou nejrychleji právě ve verzích Beta. Bohužel nevýhodou těchto verzí je, že nejsou vždy zcela stabilní. Pokud ale chcete používat nejnovější vychytávky od Googlu a tento nedostatek oželíte, bude pro Vás Chrome Beta dobrou volbou.

chrome beta


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

 

Opera Browser for Android

Opera nabízí rychlé, bezpečné a datově nenáročné prohlížení webu. Samozřejmostí je synchronizace Vašich záložek, speciální tab s výběrem nejnavštěvovanějších stránek neboli „Speed Dial“, soukromý mód pro bezpečné prohlížení a nebo Off-Road mode pro brouzdání internetu s velkou kompresí obrázků.

opera browser


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Opera Mini mobile web browser

Verze Opera mini se moc neliší od výše zmíněně verze, ale zásadní zlom nastává v situaci, kdy brouzdáte na stránkách s velkým množstvím obrázků jako je Facebook nebo Tumblr, tady dochází k masivní kompresi dat a Opera slibuje až 90% úsporu datového tarifu.

opera mini mobile


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Firefox browser for Android

Firefox nabízí již standardní funkce jako jsou soukromý mód prohlížení, synchronizace s Vašimi dalšími Firefox prohlížeči. Firefox vyniká v jednoduchém rozhraní a v použití speciálních gest, díky kterým bude prohlížení webu mnohem snadnější a rychlejší.

firefox browser


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

Pro kompletní seznam 10 nejlepších Android prohlížečů koukněte na androidcentral.com

4 KOMENTÁŘE

  1. No nevím nevím vynechat po chromu druhý nejstahovanější dolphin to mi nějak smrdí nebo autor článku si plete internetové prohlížeče na android a na windows

  2. Chybí mi tu Maxthon, Dolphin a třeba UC Browser, který je velmi rychlý.
    A možná by neuškodilo krom rychlosti a dalších vlastností porovnat i jejich kompatibilitu s HTML 5.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here