1Weather – stylová aplikace pro předpověď počasí

1

Pro Android je k dispozici nespočet různých aplikací pro předpověď počasí, proto se jejich vývojáři musí opravdu snažit, aby dokázali zaujmout uživatele. Tentokrát jsme pro vás vybrali aplikaci 1Weather, která zaujme zejména svým stylovým designem. Nečekejte žádné složité animace, které pouze vybíjejí baterii vašeho telefonu. 1Weather má čisté a snadno čitelné uživatelské rozhraní v Metro designu.

  

Po prvním spuštění zjistí aplikace 1Weather vaši aktuální polohu pomocí mobilní sítě. Pokud chcete zjistit počasí pro jiné město, můžete jeho název vyhledat v seznamu. 1Weather lze využívat pro sledování počasí v několika lokalitách, stačí kdykoliv kliknout na ikonku domečku v pravém horním rohu, pomocí které se dostanete na obrazovku pro přepínání mezi různými lokalitami a přidání nových.

Na hlavní obrazovce aplikace najdete základní údaje o aktuálním stavu počasí včetně zdařilé animované ikonky. V dolní části jsou informace o vlhkosti vzduchu, pravděpodobnosti srážek a rychlosti větru. Kliknutím na zelenomodrý nápis Today se přenesete na graf zobrazující 24-hodinovou předpověď teploty a srážek.

  

Přejetím prstu po obrazovce nebo kliknutím na ikony v dolní části se přesunete na další obrazovku. Druhá obrazovka ukazuje předpověď počasí pro následujících sedm dní. Kliknutím zobrazíte více informací o předpovědi pro daný den. Pokud se prstem dotknete nápisu 7-Day Forecast, přesunete se na graf s předpovědí počasí.

Třetí obrazovka s ikonou vykřičníku by měla informovat o nebezpečných meteorologických jevech. Nenechte se ale zmást hláškou „Pokud nejste bláznivý lovec bouří, je všechno v pořádku,“ funkce totiž nejspíš není dostupná v našich zeměpisných šířkách. Na následující obrazovce najdete pravděpodobnost deště během následujícího týdne zobrazenou procentuálně i graficky.

  

Další obrazovky obsahují informace o pravděpodobnost deště během následujícího týdne zobrazenou procentuálně i graficky, radarové mapy (nedostupné mimo USA), východ a západ slunce i měsíce, příspěvky z Twitteru týkající se počasí v dané lokalitě a oblíbené fotografie.

  

1Weather nabízí také widget, který můžete umístit na hlavní obrazovku vašeho Androidu. Bohužel je ale k dispozici jen jeden widget o velikosti 2×2, který až na výběr lokality nenabízí žádné pokročilé možnosti nastavení. Než si na netradiční kulatý vzhled widgetu zvyknete, může vám orientace v jednotlivých údajích působit menší potíže.

A nakonec se podíváme do nastavení aplikace, ve kterém lze zapnout ikonku s aktuální teplotou v notifikační liště. Díky této drobné funkci můžete mít informace o aktuální teplotě i dalších meteorologických jevech vždy po ruce. V nastavení si můžete také vybrat jedno z mnoha různých pozadí aplikace nebo nastavit automatické aktualizace.

 

 

1Weather je aplikace, kterou by měl rozhodně vyzkoušet každý, kdo chce mít po ruce nejaktuálnější předpověď počasí. Ačkoliv je konkurence podobných aplikací pro Android obrovská, 1Weather si díky svému designu jistě najde své uživatele. Základní verzi s decentním reklamním pruhem v horní části aplikace si můžete stáhnout zdarma z Android Marketu Google Play. Po stažení můžete přímo v aplikaci zaplatit necelé 2 dolary (38 Kč) za „Pro“ verzi, která je zcela bez reklam.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Klady a zápory:
+ vzhled
+ několik možností pozadí
+ informace v notifikační liště
+ předpověď pro více míst
+ zdarma ke stažení
– některé funkce jsou nedostupné v České republice
– pouze jeden druh widgetu

Hodnocení aplikace: 80 %

1 komentář

  1. včera jsem na ní narazil na hlavní straně marketu (dobře, Google Play) a hned jsem si koupil plnou verzi. Je ale opravdu škoda, že je to spíš jen pro USA… I tak si ji ale nechám 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here