Xperia U, Go a Sola dostávají aktualizaci na Android 4.0

0

V poslední Sony (na rozdíl od Sony Ericsson) dodržuje své sliby a uvádí pro své telefony aktualizace v řádném termínu. Nás, jako uživatele to samozřejmě těší. V dnešních dnech se aktualizace dočkává také Xperia U, Go a Sola. Pro všechny majitele tedy dobrá zpráva.

Aktualizace bude postupně, v následujících týdnech, uvolňována ve všech zemích, kde se tyto telefony oficiálně prodávají. Česká republika samozřejmě nevyjímaje. Kdy přesně si můžete sami ověřit na oficiálních stránkách Sony Mobile.Dostupnost se tedy může lišit v závislosti na příslušném produktovém kódu telefonu. Pokud máte tedy zakoupený některý z výše uvedených telefonů z oficiální české distribuci, dočkáte se telefonu v jiný okamžik, nežli zákazník, který koupil tzv. ,,šedivku“ – telefon, který není oficiálně určený pro tuzemský trh.

 

Nebudu ale zdržovat a nabídnu Vám ukázku nových vlastností, které telefony s aktualizací dostanou:

  • šikovná funkce pro sledování přenesených dat (vlastnost Androidu 4.0, známé například z Xperia S a P)
  • vylepšené a rozmanitější funkce na zamčené obrazovce
  • widgety na ploše již lze velikostně měnit podle potřeby
  • nabídka naposledy spuštěných aplikacích s možností danou aplikaci ukončit
  • lepší výdrž baterie (v závislosti na používání datových služeb)
  • nové multimediální aplikace (Walkman, Album a Movies – pro snadnější a efektivnější přehrávání a třídění hudby nebo videa)
  • lepší výkon

Největší přínos Androidu 4.0 však zaznamenají uživatelé Sony Xperie Sola. Ta je vybavena funkcí Floating touch (bezdotykové ovládání), díky které mohli uživatelé do této doby využívat bezdotykového ovládání pouze v internetovém prohlížeči a v předinstalovaných ,,živých tapetách“.

Nyní, s příchodem Androidu 4.0 se však funkce nejenom přejmenovala (nyní: Glove Mode – možnost provádět bezdotykové ovládání i v rukavicích – více zde) ale také se podstatně rozšířila. Již není nutné využívat postupu, který jsme Vám blíže přiblížili zde. Prostředí již bude možné ovládat komplexně, tedy stejně jako tomu bylo u předprodukčních vzorků. Sony potřebovalo zřejmě čas na doladění detailů. Až nyní se tedy dá Xperia Sola ovládat opravdu a téměř kompletně bezdotykově.

Pokud jste majitelem/majitelkou Xperie Sola, Go nebo U a netrpělivě čekáte na aktualizaci, připomeňme si na závěr, jak jí do telefonu dostaneme. K aktualizaci je totiž potřeba sada PC Companion (pro uživatele Mac počítačů její odnož) a telefon připojený pomocí originálního datového kabelu.

Nezapomeňte se nám v diskuzi pochlubit, komu se již aktualizace povedla a také postřehy z nové verze operačního systému Android.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here