Xiaomi meziročně vzrostlo o 211%

0

Čínské společnosti se už několik let snaží prorazit i na evropské trhy. Jednou z těch známějších je Xiomi, které vzalo svou západní invazi opravdu vážně. Do svého čela postavila Hugo Barru, jež byl považován za jednu z hlavních postav celé androidí platformy. Smartphony Xiaomi s operačním systémem od Googlu sice pracují, ale patří k těm nejrazantněji upraveným verzím.

xiaomi mi4

Smartphony však lákají především na zajímavou cenu a právě odladěný systém. Ten sice je razantně upraven a přeskinován MIUI ROM, i ta si však našla celou řadu fanoušků a příznivců. A uživatelé na tento recept slyší, ostatně to potvrzují i statistiky o prodejích v posledním kvartálu letošního roku.

HugoBarra

Podle IDC vzrostly prodeje o jen těžko uvěřitelných 211 procent. Nutno však dodat, že z nuly se roste vždycky rychle. Na druhou stranu ale Xiaomi drží čtvrtou pozici v tabulce s podílem na roztříštěném globálním trhu. Čínská společnost dokonce chvíli držela i třetí pozici před krajany z Lenova. Po oznámení o dokončené akvizici Motoroly se však posunula o jednu příčku níže. Každopádně čínští výrobci smartphonů už definitivně vstoupili i na evropské a americké trhy a stávající společnosti nemůžou nastupující konkurenci podcenit.

idc Q3

Zdroj: idc

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here