Xiaomi chystá 64-bitový model a Hongmi s 4G modulem

2

Čínská značka Xiaomi, která je u nás velmi známá, chystá pro letošní rok hned několik modelů. První z nich byl Redmi Note a brzy přibudou hned další dva, tedy alespoň podle nových informací.

Jeden z nich bude předělaný model Hongmi (nebo také Red Rice), jenž má u nás skvělé prodeje. Novinkou bude 4G modul, protože ten doposavad chyběl. Navíc bude mít osmijádrový procesor MediaTek MT6596. Čtyři jádra budou vlastnit takt 2,2 – 2,5GHz a čtyři úsporná budou mít takt pouze 1,7GHz. Přesně tenhle typ procesoru podporuje nahrávání a přehrávání 2K a 4K videa, tudíž to třeba nový Hongmi nabídne. O grafiku se pak stará čip PowerVR série 6.

Hongmi-specs-price

Druhý má prozatím neznámý název, ale měl by disponovat 64-bitovým procesorem od MediaTeku. Měl by to být asi model MT6732, což je čtyřjádrový procesor s taktem 1,5GHz (jedná se o Cortex-A53 jádra). Grafické rozhraní zde bude řešit čip Mali-T760.

Oba modely opět nabídnou velmi šílený hardware a nízkou cenu, což je asi důvod, proč tato značka stále roste a prodává strašně hodně smartphonů. Podle jednoho žebříčku se umístily hned dva jejich modely mezi top 10 nejprodávanějšími chytrými telefony. Zbytek patřil Samsungu a Applu, což naznačuje jen jediné, že o této značce budeme slýchat stále víc a víc, takže se na to připravte.

Zdroj: phonearena

2 KOMENTÁŘE

  1. štábní kultura textu 🙁 prodává strašně hodně smartphonů — a prodej jejich smartphonů jde velice dobře – třeba takto ? doposavad ? co takhle doposud ? 🙂 — jinak díky za článek o Xiaomi , dost jim fandím

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here