Vyšel Android 2.3 Gingerbread pro HTC Desire! Je určen jen „vysoce pokročilým uživatelům“

14

Po dlouhé sérii rušení a opětovného oznámení vydání důležité aktualizace pro HTC Desire se nyní uživatelé konečně dočkali. Ano, nyní můžete oficiálně stahovat Android 2.3 Gingerbread pro tento telefon. Než však začnete jásat, doporučujeme si dočíst článek dokonce včetně oficiálního oznámení, které HTC vydalo.

Pokud jste sledovali problémy s vydáním aktualizace, určitě víte, že trnem v oku je vývojářům již od počátku paměť telefonu. Proto také společnost vydala v červnu oznámení, že po aktualizaci budou chybět některé aplikace. Jak si ale můžete přečíst níže, nakonec to není jediné omezení, se kterým Gingerbread pro HTC Desire přichází. Není tedy divu, že jsou reakce uživatelů na novou volitelnou aktualizaci převážně záporné.

A nyní už oficiální prohlášení společnosti HTC k aktualizaci „Android 2.3 pro HTC Desire“:

Tato aktualizace se doporučuje pouze vysoce pokročilým uživatelům, kteří si chtějí vyzkoušet operační systém Android 2.3 a poznat i veškerá omezení, které s touto aktualizací mobilních telefonů HTC Desire souvisí. Z důvodu problémů s pamětí bylo nutné z této aktualizace vynechat několik aplikací. Ke stažení rovněž nabízíme pouze ROM utilitu (RUU) k provedení aktualizace. Rádi bychom Vás upozornili, že zavedení této utility do Vašeho mobilního telefonu vymaže veškerá Vaše uživatelská nastavení (včetně všech zpráv, e-mailů, kontaktů a dalších osobních informací). Doporučujeme Vám tedy využít možností, které nabízí Váš účet Google či jiných řešení pro zálohování, která nabízí Android Market a vytvořit si zálohu Vašich dat. Obsah Vaší SD karty nebude ani upraven, ani smazán.

Mezi zásadní změny v této aktualizaci patří:

 • Odstranění všech uživatelských nastavení, včetně aplikací operátora.
 • Všechny tapety (wallpapery) s výjimkou implicitní tapety budou odstraněny a umístěny online na webovou stránku HTC Developer.
 • Několik aplikací HTC bude odstraněno a umístěno online na webovou stránku HTC Developer.
 • Oficiální aplikace Facebook bude odstraněna, ale bude možné ji stáhnout z Android Market.

Chcete-li tuto aktualizaci stáhnout, navštivte webovou stránku http://developer.htc.com/

Poznámka: Tato ROM aktualizace je pouze pro účely vývoje a nikoliv pro použití obecnou veřejností. Aktualizace neautorizovaných telefonů mohou vést ke ztrátě jejich funkčnosti. Po vrácení k původní verzi nemusí být některé funkce k dispozici (mimo jiné MMS a SMS). HTC se v této souvislosti zříká veškeré odpovědnosti za případnou nepoužitelnost některých funkcí. HTC se dále zříká odpovědnosti za ztrátu a/ nebo únik osobních dat v důsledku provedení aktualizace/ vrácení původní verze ROM.

Následující regionální verze nejsou kompatibilní s touto aktualizací: Německo (Deutsch Telekom), Severní Amerika, Jižní Korea a Japonsko.

Graf ceny produktu HTC Desire poskytuje server Heureka.cz

zdroj: HTC Fans Cz/Sk na Facebooku

14 KOMENTÁŘE

 1. Jen doplním, že interní paměť pro aplikace klesla na cca 116 MB. Což je docela škoda. V HTC mohli zapřemýšlet a změnit i HBOOT a tím i rozvržení prostoru pro ROM a výslednou velikost paměti pro aplikace.

 2. Ja mam Desire Z a vse vypada OK. Bez ztraty cehokoliv. Je mozne, ze ma Zetko vic pameti a tim padem se me omezeni nedotyka?

 3. Opravdu má verze 2.3 „jen“ 116 MB? Mám verzi 2.2. a všechny aplikace pomocí App2SD přesunuty na kartě. (Takže s místem problém zatím nemám). Všechny aplikace zabírají cca 10MB – asi na uložené nastavení a podobněa. Přesto mi telefon píše 85MB dostupné paměti. Když už bych 2.3 instaloval, tak jen kvůli zvýšení paměti a stabilitě. Nějak se nemůžu dopočítat. Vyplatí se to?

 4. Instaloval už někdo tento update? Změnilo se nějak prostředí Sense? Popř. neztrácím tímto updatem záruku na brandovaném telefonu? Díky

 5. Ja jsem si to uz nainstaloval, telefon se zrychlil ( brouzdani po netu je plynujelsi atd), je tam par mensich grafickych uprav (animace hodin, prechod na domaci obrazovku atd.)…Nejvetsi problem ale je, (stejne jako u desire HD, ale tam prisla zaplata a oprava) ze mi pada wifi!!! S 2.2 mi snad ani jednou nespadla, a ted s 2.3 furt pada…

 6. Ja jsem si to uz nainstaloval, telefon se zrychlil ( brouzdani po netu je plynujelsi atd), je tam par mensich grafickych uprav (animace hodin, prechod na domaci obrazovku atd.)…Nejvetsi problem ale je, (stejne jako u desire HD, ale tam prisla zaplata a oprava) ze mi pada wifi!!! S 2.2 mi snad ani jednou nespadla, a ted s 2.3 furt pada…

 7. Tak po pár dnech zkušeností musím říct, že žádný problém.Ani s wifi, která drží jak má. Jen zoufale málo místa. Nahrána navigace, angry birds, facebook, skype a icq a pomalu končím….Tudíž rada.Kdo máte root radší od origo ruce pryč!!!

 8. Wi-Fi padá také, mám AP Netgear wndr4000, aby zas běželo wifi, tak musím vymazat a zadat do routeru informace s přidělením IP. Ale za cca 2-3 dny to zas vypadává. zas musím vymazat záznam v routeru a zas přidat a zas běží wifi na HTC desire HD ok. Na ostatních wifi zařízeních žádný problém.

 9. V článku chybí odkaz, kde by se dal stáhnout!
  Nedávno se mi dostalo do ruk zařízení s androidem 2.1 po chvíli jsem ho abgradoval na 2.2, ale pořád je to děs a bída! To zařízení je sonnyericsson xperia x10 a hodně mě to celkově zklamalo. No musel jsem si zvyknout, že je zde všechno jinak, než na mých dosavadních mobilech Na internet a takové podobné aplikace jakž takž, ale naprosto je nemožná práce se soubory na paměťové kartě a v interní paměti mobilu. Aplikace officesuite soubory MP3 ani obrázky nevidí a tak se s nimi nedá vůbec pracovat jako v Motorole. Také ten android vůbec neumí pracovat se simkartou a kontakty na ni. Předtím jsem měl smartfone Motorola MPx 220 s operačním systémem windows CE pro mobily a ten byl nejen v tomto nesrovnatelně lepší. Nějraději bych android odinstaloval a nahrál windows mobile, ale nevím jestli by to běželo, protože to je fakt hrůza ten android!

 10. Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli po této aktualizaci funguje SIM TOOLKIT (česky Nástroje SIM). Jde mi hlavně o to, jestli funguje příjem zabezpečené SMS (autentizačního kódu) od Raiffeisen banky? Děkuji za odpověď.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here