Vypadá to, že se ještě tento rok dočkáme rozšíření citlivosti na tlak u telefonů s Androidem.

0

iPhone-6s-force-touchS iPhonem 6s a 6s Plus Apple představil také funkci 3D Touch, která telefonům umožňuje, aby byly citlivé na tlak. Ačkoli se tato technologie nerozšířila do telefonů taj rychle jako některé předešlé inovace od Applu, vypadá to, že konkurenti s Androidem jsou již připraveni využít funkci citlivosti na tlak i v jejich přístrojích.

Z Číny dnes přišla zpráva, že Google přidá potřebný software pro podporu této funkce do příští verze Androidu. Vzhledem k tomu, že technologie bude zabudována v operačním systému, nebudou muset výrobci vytvářet své vlastní softwarové implementace, což by mělo urychlit rozšíření této funkce.

HTC tvrdí, že přidá citlivost na tlak do letošních telefonů Nexus. Je to už dlouho, co jsme slyšeli poslední zprávu o Nexusu od HTC a ta tvrdila, že bychom měli v roce 2016 vidět rovnou dva telefony Nexus od HTC. Pokud je to pravda, možná budou mít oba obrazovky citlivé na tlak.

Ale Nexusy nejsou jediné telefony, které by měly získat tuto funkci. Společnosti Xiaomi, Meizu, Oppo a Vivo také prozradily, že se můžeme těšit na funkci podobnou 3D Touch od Applu zakomponovanou i v jejich budoucích zařízeních. Tak to vypadá, že se v tomto roce možná stane jedním ze základních rysů telefonů s OS Android i citlivost na tlak. Samozřejmě nemůžeme nijak ověřit, je-li tato pověst pravdivá, ale pokud ano, pak se můžeme těšit, jelikož tato funkce je velice intuitivní a dokáže člověku opravdu usnadnit práci na jeho telefonu.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here