Vodafone Smart Prime 6 – Nejlepší low-end na trhu (recenze)

5

Už dlouho se nestalo, aby mobil okolo 3 tisíc korun zaujal všechny technologické nadšence bez výjimky. Vodafonu Smart Prime 6 se to po několika letech opět povedlo a už při letmém pohledu do tabulky specifikací se ani není čemu divit. Nabízí vše, co i uživatel se středními požadavky potřebuje a jediná výtka napříč všemi recenzenty se týká jen nudného vzhledu. Skutečně ale jde o nejlepší mobil okolo 3 tisíc korun a stojí za zvažování?

Skvělý displej

Začnu displejem. Ten má úhlopříčku 5 palců a rozlišení 1280 na 720 pixelů. To je na nižší střední třídu opravdu nevídané, navíc displej spoléhá na technologii IPS, takže nehrozí ani mdlé barvy nebo špatné pozorovací úhly.

Vodafone Smart Prime 6

Zkrátka velmi povedený displej a nemusel by se za něj stydět ani mobil o řád výše. Navíc díky relativně nižšímu rozlišení nehrozí problémy s výkonem. Standardní HD rozlišení rozhodně neubírá displeji na kvalitě a jen pro srovnání iPhone 6 disponuje jen několika pixely navíc.

Malou paměť zachraňuje paměťovka

Šetřilo se až na vnitřní paměti. Ta má jen 8 GB a některým náročnějším uživatelům nemuselo stačit. Naštěstí se nezapomnělo na podporu paměťových karet, což z velké části zachraňuje situaci.

Vodafone Smart Prime 6-2

Díky jedné z posledních verzí operačního systému Android s kódovým označením Lollipop nechybí možnost přesunutí vybraných aplikací na SD kartu, což může často nedostatek paměti vyřešit.

Vodafone Smart Prime 6-5

Dostatek výkonu a stabilní systém

A právě díky přítomnosti úsporného Lollipopu není problém ani přítomnost 1 GB operační paměti a relativně pomalý Snapdragon 410. Ano, pokud budete rychle přepínat mezi aplikacemi a do toho ještě instalovat aktualizace, může se stát, že si chvíli počkáte.

V běžném provozu ale nic nepoznáte a jestli jste opravdu náročný uživatel, přeci jenom pro vás asi nebude smartphone za necelé 3 tisíce korun. Pro většinu uživatelů to ale bude dostatečné.

Foťák jen základní

Nízká cena je jasně vidět u fotoaparátu. Ten se sice chlubí 8 MPx snímačem, snímky jsou však objektivně podprůměrné a zcela odpovídají ceně. Pochopitelně chybí optická stabilizace či manuální mód v prostředí fotoaparátu. Na druhou stranu však potěší přítomnost přisvětlovací LED diody.

Vodafone Smart Prime 6-3

Video se také chlubí vysokými parametry. FullHD záznam také stále není standardem u nižší střední třídy, výsledky se ale pochopitelně nemůžou srovnávat s modely pohybující se okolo hranice 10 tisíc korun. Pro domácí videa vám mobil bohatě dostačí, to je ale vše. Samozřejmě od podobě levného mobilu se nedá ani nic jiného očekávat a na svou cenovou třídu jde stále o mírný nadstandard.

Spolehlivá výdrž

Mobil disponuje relativně malou baterií s kapacitou 2 500 mAh. Výdrž se ale pohybuje okolo jednoho a půl dne při plném provozu. To je slušná hodnota a jediný problém vidím v nemožnosti baterii uživatelsky vyměnit. Není mi příliš jasné proč, protože zadní kryt sejmout jde a baterie je jen zapečetěna a právě kvůli tomu budete muset při problému zavítat do servisu.

Vodafone Smart Prime 6-4

Téměř čistý Lollipop

Jedním z velkých lákadel je prostředí smartphonu. Mobil pracuje téměř s čistou podobu Androidu 5.0 Lollipop a je jen dobře, že se Vodafone vyvaroval vlastním úpravám nebo ještě horším čínským alternativám. Jedinou úpravou je pár aplikací Vodafonu, většinu však můžete uživatelsky odinstalovat a tím ušetřit právě onu paměť.

Skvělý i na střední třídu

Na začátku jsem mobil zařadil do nižší střední třídy. Na konec se ale mobil jeví jako skvělý i na standardní střední třídu. Jestli vám nevadí nezajímavý vzhled a nepotřebujete třeba DualSIM, rozhodně by vám tento model neměl uniknout. Má vše, co většina uživatelů potřebuje a navíc je k dispozici za velmi přijatelnou cenu.

5 KOMENTÁŘE

  1. Telefon je super, nicméně recenze má pravdu. Kvalita foťáku je asi největší zkázou tohohle telefonu. Což o to, za ty peníze jo, ale skvěle je opravdu nevhodné slovo.

  2. Recenzent se ohledně fotoaparátu mýlí – manuální nastavení parametrů focení k dispozici je! Ohledně nízké kvality snímků – vzhledem k celkové odfláknutosti recenze ho podezřívám, že zapomněl z objektivu sundat ochrannou fólii.

    • Jen v dost omezené míře. Zcela chybí možnost manuálního ostření nebo nastavení délky závěrky. Manuální nastavení expozice nebo hodnoty ISO rozhodně nemůžu považovat za možnost manuálního nastavení, který je k dispozici třeba u vyšších modelů od Samsungu nebo LG.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here