Uniklá fotografie krycího skla připravovaného tabletofonu od Sony s 6,44“ displejem

4

Na konci roku 2012 se internetem rozšířila zpráva, že Sony chystá do svého budoucího zařízení displej s úhlopříčkou větší, než 6“. Jako všechny ,,zaručené informace“, byla i tato přijímána poněkud vlažně.  Málokdo očekával, že se zrovna Sony pustí do takových extrémů, zařízení s úhlopříčkou, která je větší než 6“ se už rozhodně nemůže řadit mezi kapesní mobilní telefony. Už se Samsungem Galaxy Note (Note II) je problém ,,nacpat“ takový telefon do kapsy, a to se bavíme o zařízeních s úhlopříčkou 5,3, respektive 5,5 palce.

Podle fotografie, která se dostala v posledních dnech na internet to však vypadá, že původní zprávy nebyly daleko od pravdy – pokud se jedná o skutečné krycí sklo pro skutečně připravované zařízení. Fotografii poskytl jeden z uživatelů čínského fóra Digi-wo. Ten tvrdí, že zařízení se pyšní úhlopříčkou 6,44 palce a rozlišení bude /ne už tak překvapivě/ Full HD, tedy 1080p. Rozložení by mělo být klasické 16:9 – nejvhodnější formát pro sledování širokoúhlých filmů.

Samozřejmě, stále jde o čiré spekulace, i když ty jsou nyní doloženy fotografií. Přesto je zde mnoho nejasností. Pozadí skutečně vypadá jako výrobní linka, ochranné rukavice budí dojem sterilního prostředí, přesto pro případného zájemce o podvrh není problém podobné pozadí nasimulovat. Další nejasností je samotná úhlopříčka – chybí jakékoliv měřítko, které by dokazovalo velikost displeje přes 6 palců. I když je pravda, že i na samotné fotografii působí displej obrovským dojmem. Vzhledem k absenci všech tlačítek pod displejem (jak hardwarových, tak i těch softwarových) lze samozřejmě předpokládat, že se jedná o zařízení s Androidem. Jak víme, tlačítka v nových verzích Androidu jsou dostupná pouze na displeji, je pro ně vyčleněn speciální prostor.

Pokud se Galaxy Note I a II staly synonymem pro obrovský telefon, připravované zařízení od Sony by je s přehledem strčilo do kapsy. Ať už jde o spekulace nebo ne, víme, že takový Ascend Mate už nabízí úhlopříčku přes 6 palců, proto si není tak složité představit, jak by takové zařízení vypadalo a jaké by mělo zhruba rozměry. Podle názoru mnohých je tato soutěž o největší displej tak trochu mimo, zde už nemluvíme o telefonech, ale malých tabletech. Je důležité si tedy položit otázku, jaké by takové zařízení plnilo funkci. Telefonování a SMS? Na to je telefon až moc nepraktický. Sledování filmů – a není už lepší koupit si tablet? Samozřejmě si zařízení může své zájemce najít, stejně nedůvěřiví jsme mohli být při představení Samsungu Note. Přesto je možný koncept od Sony velmi těžko zařaditelný. Na telefon je to obrovské, na tablet zas tak na hraně.

Doufáme, že si výrobci dobře rozmyslí, jestli je takový spěch za co největším displejem opravdu důležitý. Stejně jako tomu dříve bylo v soutěži o co největší počet megapixelů. Jsou i důležitější aspekty, na které by se měli soustředit – odladěnost, dodržování slíbených aktualizací, kvalitnější optika… Tak, aby vše co telefon nabízí, fungovalo na 100%.

A co vy? Líbilo by se Vám Sony s Full HD 6,44 palcovým displejem?

4 KOMENTÁŘE

  1. Ať je to Huawei, Sony nebo Samsung, podle mě je velikost displeje už přehnaná a lidi to odsoudí. Stále to musí plnit jednu věc – být mobilní. U takového obra o tom dost pochybuji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here