Umožní Android 4.4 KitKat podporu 64bitů?

5

Intel - 64 bitový čip

Nejnovější zprávy hovoří o podpoře 64bitové architektury na nové verzi Android 4.4 KitKat. Má se tak stát již v blízké budoucnosti. Tomu nasvědčuje prezentace vedená společností Intel.

Pokud se podíváte na výše zveřejněnou fotografii, uvidíte vpravo dole název „64-bit“. Právě tato kolonka nasvědčuje tomu, že Android bude skutečně podporovat 64bitovou verzi procesorů. Obrázek je pořízen z výše avizované prezentace, kde Intel minulý týden v rámci Developer Forum mluvil o budoucích plánech týkajících se operačních systémů Windows a Android.

Ať se podpora 64bitová architektura potvrdí v nejbližších dnech, či nikoliv, jedno je jasné. Svět Androidu zareagoval na tah společnosti Apple, která odhalila iPhone 5S se 64bitovým procesorem. Zatím se však jedná o spekulaci, která není oficiálně potvrzená.

Google má představit nový Nexus společně s Androidem 4.4 KitKat již 14.října. Doufejme, že to bude den plný pozitivních informací.

Zdroj: AndroidAuthority

5 KOMENTÁŘE

 1. “svět zareagoval na apple“ 😀
  Jistě, oni 64bit vůbec neprogramovali minimálně rok, ale pouze pár dní od uvedení 64bit iOS na slaboučké dvoujádro v iPhonu 😉
  I novinářům lze snadno marketingem vnutit, že apple vše vymyslel a všichni ho kopírují, přestože každá nová funkce iOS je pouhé slepé kopírování Androidu

  • Reakce na Apple je myšlena tak, že i ostatní výrobci se chtějí co nejdříve vyrovnat. Nechtějí tak přijít o své zákazníky, kteří by mohli uvažovat o „přesun“.

    • Ty nechápeš mou myšlenku. Přečti si jí znova. V plánu to měli všichni, jen Apple s tím na veřejnost vyrukoval jako první. Přesně na to musí ostatní teď zareagovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here