Tivizen Pico – TV všude s sebou

2

Na začátek je nutné zmínit důležitou informaci a to, že je Tivizen Pico dostupný pouze pro tablety a mobilní telefony s Androidem 4.x. Takových zařízení je ale každým dnem více a více, proto jsem se rozhodl sepsat pár důležitých informací o tomto ,,kouzelném zařízení“. Dalším důležitým bodem je, že přístroj musí obsahovat microUSB konektor. To je ale v dnešní době téměř samozřejmostí.

Tivizen Pico

O co se tedy vlastně jedná? Tivizen Pico je, jak již název napovídá, malý TV tuner, který se pomocí microUSB vstupu spojí se zařízením s operačním systémem Android a udělá z něj malou, přenosnou televizi. Součástí tohoto tuneru je samozřejmě anténa pro lepší příjem signálu. Ta dotváří vzhled samotného zařízení. Největší výhodou zařízení je možnost využívat televizi kdekoli je pokrytí DVB-T, není tedy potřeba přístup k internetu.

Pro komunikaci mezi mobilním telefonem a samotným zařízením je pak ještě nutné nainstalovat z Google Play zdarma dostupnou aplikaci s názvem Tivizen Mini for Phone. Ta slouží jako prostředník. Sledovat můžete všechny dostupné televizní programy a dokonce je můžete i nahrávat do paměti zařízení online, kdy 1 hodina záznamu ,,ukousne“ zhruba 2Gb. Rozlišení přenášeného videa je  640 x 480 obrazových bodů. Doplním, že plně nabité zařízení dokáže TV přehrávat zhruba 3 hodiny.

Další dostupné funkce jsou následující:

  • celoobrazový režim
  • automatické vyhledávání dostupných stanic
  • podpora EPG
  • uživatelská správa programů
  • možnost pozastavit a následně ze stejného místa spustit přehrávaný program (pozastavení)

Podle Google Play je Tivizen Pico dostupný se zařízeními z verzí operačního systému Android 4.0.3 a vyšší. V popisku jsou pak vyjmenovány zařízení, se kterými je funkčnost garantována:

  • Samsung Galaxy S3
  • Samsung Galaxy S2
  • Samsung Galaxy Nexus
  • Samsung Galaxy Note

Sunnysof, který jako jeden z mála Tivizen Pico nabízí však dodává, že televize by měla fungovat i na jiných přístrojích. Vodítkem je pak aplikace, o které jsem se již zmiňoval. Pokud je Vaše zařízení vyhodnoceno jako podporované, měla by fungovat i samotná televize. Já osobně mohu zaručit funkčnost na Sony Xperia S.

Největší výhodou shledávám fakt, že již není potřeba shánět (téměř vždy) nefunkční linky na streamované televize (u některých TV je navíc takovýto stram nelegální).

Zde je malá ukázka toho, jak zařízení funguje v praxi:

A cena? Ta již není ,,pico“ jako zařízení samotné. Sehnat lze za cenu okoli 2.500 Kč. V zahraničních aukčních místnostech i o něco levněji. Jak se Vám Tivizen líbí?


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

2 KOMENTÁŘE

  1. S takovou antenkou u nas tezko neco naladim bez sekani. To je dobre pro zeme ktere maji pokryti 100%. Mel jsem prenosny dvd player s tunerem DVB-T. A tam byla podstate vetsi antena a mimo mesto bez sance. Skoda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here