Tipy na „Retro hry“

1

Stává se vám někdy, že se nostalgicky zamýšlíte nad svým dětstvím? Vzpomenete si, co jste tehdy hrávali za „počítačové“ hry? Oproti těm dnešním postrádaly jak krásnou grafiku, tak propracovaný děj, ale i přesto jsou stále k vidění, a to nejen v muzeích, ale i na Google Play. Pro ty z vás, kteří by si chtěli hity jejich mladých let připomenout a zahrát i v dnešní době, je tu tento článek.

Настоящий Ну, Погоди!

Hra Настоящий Ну, Погоди!, v ČSSR známá jako „Vlk“, či „Jen počkej zajíci“ byla ve své době tím nejlepším, co se dalo sehnat. Ve hře máte jednoduchý úkol: Sbírat vajíčka a nenechat je spadnout na zem. Stejně jako byla hra populární kdysi, tak i v dnešní době je na internetu velmi známá. Její kopie naleznete snad pro všechny operační systémy, tudíž neváhejte a osvěžte si své herní schopnosti.

Screenshot z hry "Jen počkej zajíci"


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Пожар

Další hrou, kterou znají určitě mnozí z vás, je hra „Пожар“, též známá jako „Záchranáři“. Ve hře máte za úkol zachraňovat za pomoci jakési přenosné trampolíny lidi vyskakující z hořícího domu. Hra sice nebyla tak populární jako ta předchozí, ale i tak stojí za vyzkoušení.

screenshot z hry "Záchranáři"


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ВЕСЁЛЫЙ ПОВАР МОЕ ДЕТСТВО

Další známější hrou české historie je hra ВЕСЁЛЫЙ ПОВАР МОЕ ДЕТСТВО, známá pod jménem „Kuchař“. Ve hře žonglujete s kusy jídla a snažíte se zabránit jejich pádu na zem. Hru mohu jen doporučit, jelikož mě bavila ze všech zde zmíněných kopií snad nejvíce.

screenshot z hry "Kuchař"


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Snake ’97: retro telefon

Nakonec bych vám doporučil jednu trochu novější hru. Tímto kdysi hitem je hra Snake. Díky hned několika vývojářům si ji můžete zahrát ve své staré podobě, přičemž „Snake ’97: retro telefon“ vám ji dovolí zahrát hned na několika typech zařízení. Ovládání asi není třeba popisovat, vše je prostě úplně stejné, jako před několika lety.

screenshot z hry "Snake"


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Doufám, že se vám článek líbil. Pokud znáte ještě nějaké dobré „Retro hry“, můžete je napsat do komentářů.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here