Terminátor mezi smartphony přežije i explozi

0

Čím dál tím více se počítá s odolností proti prachu či vodě nejen u chytrých telefonů. Na tyto vlastnosti totiž slyší velká skupina zákazníků. Však také všechny největší dílny Androidu během roku 2014 vydaly alespoň jedno zařízení, které se může chlubit jistým stupněm krytí ( nebo také IPX, chcete-li): Galaxy S5, Xperia Z2 a mnoho dalších. Některé přístroje, jako třeba Kyocera Brigadier,  jsou dokonce odolné proti elektrickému výboji a přežijí bez újmy i v drsnějších prostředích. Pokud máme ovšem hledat opravdu největšího ,,tvrďáka“ mezi smartphony, bude to definitivně BARTEC PIXAVI Impact X.

 1200025458

 Tento do hliníku zabalený mazlík není pouze prachu- a voděodolný, ale zvládne i pád až ze dvou metrů (energie 2 Jouleů).Dvoumilimetrová ochrana Gorilla Glass je nutnou samozřejmostí. Impact X nemá navíc žádný problém s korozí a velké  výkyvy teplot ho také vůbec nepoloží. Díky nebývalé pevnosti je ideální pro ty z nás, kteří pracují na rizikových pracovištích.

Pixavi-Impact-X-4

Největším tahákem jsou však určitě certifikace IECEx a ATEX Zone 1, jež potvrzují odolnost proti explozi a vhodnost do nebezpečných oblastí.

Bartec_Pixavi_Impact_X_and_Orbit_X_in_use-e1400242240151

Pozornost si zaslouží i duální fotosystém. Skládá se z primárního a sekundárního fotoaparátu (oba o 8 Megapixelech) . Ty se liší pouze v tom, že jeden fotí/ nahrává videa klasicky a druhý otočený o 90 stupňů. Zaručuje to o dost pohodlnější focení. Závěrky jsou samozřejmostí. Ovládají se přes tlačítko na přední straně telefonu, které je umístěno těsně pod tlačítky určené pro řízení hardwaru.

gI_101027_ImpactX_backAndFront_noShine-cropped

Když je řeč o hardwaru,  o něm samotném toho kvůli značné orientaci vývojářů na odolnost nevíme. Zatím bylo prozrazeno následující. Můžeme se těšit na 4.6-palcový IPS LCD displej s rozlišením 480 x 800 pixelů, 3,000mAh baterku, Android 4.2.2 a způsobilosti HSPA+.  Není to sice žádný zázrak, ale nejspíš musíme zaplatit za ,,nesmrtelnost“. S cenovým rozpětím se zatím počítá mezi 1000 a 1200 dolarů.

zdroj:http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here