Telefony od Applu vévodí trhu v USA, zatímco Samsung vítězí v Evropě!

0

apple-samsung-iphone-galaxy-patent-war-940x626Apple je podle nového výzkumu trhu společnosti Kantar Worldpanel nejprodávanější značkou smartphonů ve Spojených státech, následuje Samsung a Motorola.

V pěti velkých evropských zemích (EU5) – ve Francii, Německu, Španělsku, Itálii a Velké Británii je situace jiná, jelikož na vrcholu je zde Samsung následovaný telefony Apple a Sony. IPhony vítězí také v městských oblastech Číny, kde je Apple následován společností Huawei a Samsung.gsmarena_000Ve zprávě se také uvádí, že přibližně 46% z celkového počtu uživatelů chytrých telefonů ve Spojených státech v současné době plánuje vyměnit svůj smartphone v průběhu příštích 12 měsíců. V evropské pětce je to dokonce 48% uživatelů a v městských částech Číny naopak pouze 28%.

„Ve Spojených státech plánuje 40% spotřebitelů, kteří budou v následujících měsících měnit svůj smartphone koupit telefon značky Apple a 35% dává přednost Samsungu. U Motoroly je tento podíl o hodně nižší, jelikož telefon této značky plánuje zakoupit pouhých 6% preferencí uživatelů a LG je na tom s 5% ještě hůř. Ve velké evropské pětce, je pak pořadí obrácené, jelikož vedoucí pozici drží Samsung se 37% a Apple je na druhém místě s 29%. „To jsou slova Carolina Milanesiho, což je vedoucí výzkumu v Kantar Worldpanel.

Ve zprávě se také uvádí, že trh s high-end smartphony je již v zemích jako je USA nebo EU5 nasycen a do budoucna budou muset společnosti přesvědčit zákazníky ke koupi nového high-end modelu nějakou novou podstatnou funkcí stejně jako tomu bylo u letos představených chytrých telefonů.

V současné době používá ve Spojených státech mobilní telefon přes 90% obyvatel a z toho 65% lidí vlastní právě chytrý telefon.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here