Spekulace: Jak by mohl vypadat nový Nexus telefon?

6

Poslední dobou na internet začínají unikat různé spekulace, jak by mohl vypadat nový Google Nexus telefon. Někteří začínají předpokládat za nový Nexus telefon zařízení od Samsungu, které se nedávno objevilo v benchmarcích, někteří mají zcela jiné představy…

Ovšem, po internetu začínají kolovat i informace o tom, že nový Nexus telefon by nemusel již vyrábět Samsung, nýbrž LG. Tím by telefon mohl dostat i název LG Optimus Nexus. Vše nasvědčuje tomu, že LG představilo model Optimus G, který je výkonnostně mnohem silnější, než ostatní modely od tohoto výrobce. Je totiž možné, že Google si nechal vyrobit „testovací model“, který poukáže na to, jestli firma dokáže vyrobit výkonné zařízení.

Možný LG Optimus Nexus

Je tady ale ještě jeden hráč, ke kterému má Google nejspíš momentálně nejblíž – Samsung. Ten nedávno totiž provedl benchmark neznámého zařízení, které by se mohlo podobat novému Nexusu. Ovšem, hardware zařízení je na dnešní dobu spíše průměrný, má totiž pouze dvoujádrový procesor (předpokládáme, že nový model bude mít čtyřjádro).

Ovšem ani to, že konfigurace je na dnešní dobu průměrná, neznamená, že by se nemohlo jednat o Nexus telefon. Nexusy nebyly totiž nikdy špičkové, co se týče hardware, ale byly dokonale softwarově vyladěny.

Není taky ale vyloučeno, že Google se rozhodne, že telefon vyvine bez spolupráce s jakýmkoliv jiným výrobcem a vyrobí jej sám pod značkou Motorola, která momentálně pod firmu patří. Není ale ani vyloučeno HTC, neboť již jednou vyrobilo Nexus a Google se nechal slyšet, že se spolupráci s firmou HTC nebrání.

Vizualizace nového Nexusu. Bude opravdu vypadat takto?

Další na řadě mezi výrobci může být také ASUS. Tato značka ale podle mě zvolena nebude, neboť s výrobou smartphonů na tom není tak dobře, jako například Samsung. ASUS umí velice dobře vyrábět tablety, které mají vysokou kvalitu dílenského zpracování a jsou také cenově dostupné – příkladem je ASUS Nexus7, který dokáže zaujmout hlavně cenou a výkonným hardware.

Internetem také koluje další zajímavá spekuace – Google by totiž měl předvést až 5 nových zařízení. Tato informace se mi zdá ovšem přehnaná a zatím nemůžeme potvrdit, jestli je tato myšlenka pravda. Ovšem, pokud by se tato myšlenka potvrdila, nemusí být vyloučeno, že se objeví pouze jeden telefon Nexus, ale objeví se rovnou nová řada, která bude mít výhodu v tom, že má aktualizace přímo od Googlu.

Co se týče designu telefonu, určitě si Nexus zanechá svoje prvky, které jej doprovází již od počátku. Celý telefon bude určitě opět prohnutý, což je zvykem od Nexusu S (díky prohnutí se lépe ovládá a drží). Co se týče barev, pravděpodobně moc na výběr nebude – vidíme to pouze na černou, maximálně na bílou verzi telefonu.

Zdroje: fr, fr2, am

6 KOMENTÁŘE

  1. Co to je za blbost? První obrázek je klasický LG Optimus G! Kdyby si autor alespoň třeba hodil ten text ze zdroje do překladače a ne jen hloupě kopíroval.. chjo :/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here