Spekulace: Google představí Android 4.5 a Nexus 8 v červenci

1

Android - ilustrace jednotlivých verzí 2

Na internetu se začínají objevovat spekulace o nástupci Androidu 4.4 KitKat. Následující informace údajně pocházejí od jednoho ze zaměstnanců irského zastoupení Googlu, podle kterého nebude nová verze operačního systému představena koncem června na Google I/O 2014, ale až o měsíc později na samostatné akci. Příliš překvapivé to není, ani minulý rok na I/O 2013 totiž nebyl odhalen nový Android.

Americký gigant údajně dá další verzi Androidu číselné označení 4.5, takže bychom neměli očekávat nějaké revoluční novinky. Nová verze systému však samozřejmě dostane také svůj název podle sladkosti, tentokrát začínající na písmeno „L“. Není však vyloučeno ani to, že nástupci Androidu 4.4 zůstane označení KitKat.

Prvním zařízením s Androidem 4.5 by měl být osmipalcový tablet Nexus 8, který údajně nahradí řadu sedmipalcových Nexusů 7. Podle starších spekulací by měl být výrobcem Nexusu 8 opět Asus. Hardwarová výbava tabletu je zatím neznámá, jednou z možností je však použití procesoru od Intelu.

Nový tablet od Googlu by byl dalším důkazem, že k růstu úhlopříček displejů nedochází jen mezi smartphony. Segment osmipalcových tabletů s Androidem se totiž pomalu rozrůstá na úkor dříve populárních sedmipalcových modelů.

zdroj: Phone Arena

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here