Sony zahájí aktualizaci Xperií na Android 4.0 Ice Cream Sandwich v polovině dubna

13

Ice Cream Sandwich LogoPo mnoha měsících od prvního oznámení se uživatelé novějších telefonů Sony Ericsson Xperia z roku 2011 brzy dočkají aktualizace na Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Proces aktualizace bude zahájen v polovině dubna, kdy nejnovější verzi operačního systému začne dostávat Xperia Arc S, Xperia Neo V a Xperia Ray. Datum se samozřejmě bude lišit v závislosti na zemi a mobilním operátorovi, do 4-6 týdnů by ale aktualizaci měly dostat všechny výše uvedené telefony.

Na konci května nebo začátku června se Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich dočkají uživatelé telefonů Xperia Arc, Xperia PLAY, Xperia Neo, Xperia Mini, Xperia Mini Pro, Xperia Pro, Xperia Active a Sony Ericsson Live with Walkman.

Update tentokrát nebude šířen OTA cestou (tj. bezdrátově), ale přes počítačový program PC Companion nebo Bridge for Mac. Sony zároveň nepošle uživatelům na jejich telefony žádné upozornění o dostupné aktualizaci. Důvodem je, že „zmrzlinový“ Android přináší ve srovnání s Androidem 2.3 Gingerbread velké množství změn a nových funkcí, výrobce se tedy chce ujistit, že si aktualizaci stáhnou jen uživatelé, kteří si jsou těchto změn vědomi. Navíc může údajně nová verze operačního systému způsobit na některých telefonech problémy s výkonem. Veškeré technické rozdíly mezi verzemi Ice Cream Sandwich a Gingerbread popisuje Sony ve svém článku na oficiálním vývojářském blogu (anglicky).

Další informace sdělí výrobce v polovině dubna, kdy by měla být aktualizace zahájena. Zároveň bude oznámeno, kdy se Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich dočká Sony Xperia S. Podle prvotních informací by se tak mělo stát na konci druhého čtvrtletí letošního roku.

zdroj: bsm

13 KOMENTÁŘE

 1. To si dělá SONY legraci, že vlajkova lod XPERIA S dostane Android až v polovině roku. Čtvrt roku PO OSTATNÍCH?  

 2. Takze az bude tak budu muset svuj live with walkman pripojit k pc? otazkou zustava kdy opravdu prijde 🙂

 3.  Ahoj všichni, jen vám chci říci, věřte či
  nevěřte, splnilo se mi přání, které jsem měl, a znám další lidi, kterým
  se to též splnilo, takže nic neztratíte tím,že to zkusíte.Nevěřím na čáry, ale…………..pracují se mnou dva kolegové, kterým se to přání splnilo, takže vám přeji hodně štěstí.Hodně lidí si není jistých, co byv životě chtěli.Dostal jsem tento list přes přítele, udělal jsem, co mi řekl a po týdnu se stalo skutočností to, co jsem si přál.Tady je přesná kope, takže: fungujeto !Řekni si pro sebe jedno jméno chlapce nebo děvčate, s kterým by jsi chtěl-a být (3x).Mysli na něco, co by jsi chtěl-a dosáhnout v průběhu příštího týdne a řekni si to pro sebe (6x).Kdybys si měl něco přát, co by to bylo? Řekni si to pro sebe! (9x).Mysli
  na něco, co by jsi chtěl aby se událo mezi tebou a osobou na kterou jsi
  myslel-a při prvním obrázku a řekni si to pro sebe 12x.Teď je tu
  náročná část, vyber si jedno přání z těch na které jsi už myslel-a,
  zkoncentruj se na to přání jak jen můžeš a nemysli na nic jiného jen na
  to přání.Teď řekni svoje poslední a konečné přání vzhledem k přání, které jsi si vybral-a.Teď když jsi toto dočetl-a, máš hodinu na to, aby jsi to poslala 15ti lidem a Tvoje přání se stane skutočností do týdne.Čím víc lidem to pošleš, tím plněji se zrealizuje tvoje přání.Kdyby jsi chtěl-a ignorovat tento list, opak sa ti stane skutečností.Nebose to nikdy nestane..

 4. Propadák!!!! Jsem teda zklamán a naštvaný chci downgrade zpět na super verzi prvního továrního sw po neustálémotravování o nutné aktualizaci jsem to tedy udělal v dojmu zlepšení a chyba!! Telefon Xperia S se stal nestabilní pomalá škatule což na její výkon by se nemělo dít . Místo galerie je naprosto děsivé album které do fotek namele ostatní soubory nefotek takže chaos! Najednou uz nejde udělat c screenshot při podržení off. Fotoaparát ma dvakrát pomalejší reakce a tvoří dojem velmi pomalého tel. Strašlivá latence. tovární sw byl nej jak vzhledem tak stabilitou. Teď padá i aplikace klávesnice i telefon při vytáčení se naváže hovor když už ale zobrazena je jen animace zmacknute klávesy a není vidět komu volám prostě kolaps nemluvím o dotčené orientaci ok a storno takže zvykat zase na jinou orientaci. Jediné plus je možná v menu více možností a lze líp ovládat wifi asi ale jinak to není k ničemu! Hawk!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here