Sony Xperia Z1 Compact se dočkala oficiální podpory CyanogenModu

1

Sony Xperia Z1 Compact je z mého pohledu jedním z nejlepších smartphonů současnosti a svými kompaktními rozměry si mě doslova získala. Bohužel má i pár chyb, mezi které patří například zastaralý operační systém Android, který je zde ve verzi 4.3 Jelly Bean. I přes slíbenou brzkou aktualizaci se zatím nic neděje a fanouškům už pomalu začíná docházet trpělivost.

Sony Xperia Z1 Compact

Trn z paty by jim mohla vytrhnout právě oznámená podpora ze strany CyanogenModu. Toto sdružení totiž právě vydalo první sestavení optimalizované ROM CyanogenMod 11, jež je postavena na nejnovějším Androidu 4.4 KitKat. ROM je sice teprve v nightly stádiu, chce to ale akorát pár týdnů a můžete bez okolků tuto alternativu začít každodenně používat. Instalace není nikterak náročná a vystačíte si se základní znalostí angličtiny a trochou technického uvažování.

 

Zdroj: androidpolice

1 komentář

  1. CyanogenMod možná tak až bude ukončena oficiální podpora ze strany Sony, nejsem žádnej malej harant, abych brečel ve škole, že spolužák ma na svém shitsungu KitKat a jen Jellybean, vše šlape jak má l, takže až bude, tak bude!
    Když vezmu nadstavbu Sony, která patří k absolutní špičce, tak se celej CyanogenMod může jít vysrat, aby mě pořád buď to a nebo to nešlo…!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here