Sony Xperia mini dostává aktualizaci na Android 4.0

14

Sony na konci roku 2011 slíbilo, že v průběhu roku 2012 aktualizuje velkou škálu zařízení na Android 4.0. (Ice Cream Sandwich). Mezi modely byla i Xperia Play, kterou poté vyškrtli ze seznamu, kvůli problémům s Playstation Portable aplikací. Nedávno ale Sony uvolnilo ICS pro další zařízení – Xperia mini.

Aktualizace není prováděna pomocí OTA, nýbrž pomocí aplikace PC Companion, která se dodává zároveň s telefonem. Sony chtělo, aby byl proces co nejméně náročný na uživatele a aby aktualizaci telefonu rozuměl každý uživatel.

Pokud se radujete, že vaše Xperia dostane aktualizaci, možná se radujete i předčasně. Sony totiž vybralo pouze některá zařízení Xperia mini, které aktualizuje na nejnovější systém. Aktualizaci dostanou pouze telefony, které mají 8 místný kód na místě pod svou baterií (viz. obrázek). Zařízení, která nemají 8 místný kód, aktualizaci nedostanou. Na stránkách Sony (odkaz na konci článku) můžete najít také seznam kódů, které nový Android dostanou.

Pokud máte na baterii 8místý kód, vaše zařízení dostane aktualizaci.
Pokud máte na baterii 8 místý kód, vaše zařízení dostane aktualizaci.

Zdroj: Sonymobile

14 KOMENTÁŘE

 1. 1) 8 místný kód má snad každá xperia mini, ne?
  2) Důvod té instlace přes PC Companion asi bude přesně opačný. Sony naopak nechce, aby si tu aktualizaci nainstaloval úplně každý, protože ICS není na tomto telefonu dokonalé a je to obrovský rozdíl ve srovnán s předchozí verzí. A proto vám na telefon přijde jenom upozornění, že musíte „telefon připojit k PC a blabla…“ To plno obyčejných uživatelů odradí.

  • Prosím vás nechcem sa tu pýtať kraviny ale chcel by som vedet kde ste stiahli software   na android 4.0 pre Xperiu mini pro prosím odpíšte link by som chcel a postup ako postupovať prosím

    • ja sem asi uplne blbej ale neumim to stahnout..vzdycky kdyz pripojim mobil k pocitaci tak mi to pise proste ze software je aktualni a mam smulu :/

     • mě to píše taky, asi holt nemáme tu řadu, aspoň co jsem se dívala na tu tabulku, tak já zcela určitě, ale mám prosím otázku: proč se nemůžu dostat na market? neustále se to vrtí a prý načítá, ale ani po pěti minutách není změna, díky předem za odpověď

 2. Včera sem si aktualizoval svou mini na ICS a první dojem super system je svižnější . Nadšení opadlo až dnes kdy sem pustil fotoaparad , kvalita snimku a pořizovanych videi je hrozna a mozna jeste horší.

 3. Dobrý den. Nejde mi aktualizace všech předinstalovaných aplikací. Na Sony Ericsson xperia X8. A.pořád mám android 2.1.Co s tím mám udělat?.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here