Sony vydává zdrojové a binární kódy k Xperiím Z1, Z2 a Z3

0

Sony patří k nejsvědomitějším výrobcům vůči tvůrcům vlastních ROMek a aktivní uživatelské základně. Už po několikáté jsme se dočkali vydání zdrojových a binárních kódů s aktuálním verzí Androidu pro všechny hlavní modely. Díky tomu se razantně urychlí práce vývojářů, jež pracují na alternativních sestaveních a jejich práci můžete povětšinou najít na XDA-Developers.

Xperia_Z3_Lollipop

Konkrétně se to týká všech modelů ze série Xperia Z1, Z2 a Z3 včetně dostupných kompaktních variant. Jedinou vadou na kráse je zablokování některých základních funkcí jako například fotoaparátu nebo mobilní antény. Ty nejsou zcela uzamčeny a díky pracovité komunitě sice není velký problém použít již hotové funkce, určitě jde však o nepříjemnou hořkou tečku.

Sony se sice hájí DRM licencí, u vývojářů však hledá pochopení jen stěží. Pokud byste zatoužili vyzkoušet nějaký alternativní firmware, budete nuceni oficiální cestou odemknout bootloader a svůj smartphone postoupit rootu. Díky tomu ztratíte softwarovou záruku, ale jestliže patříte ke zručnějším majitelům, nemusíte se ničeho bát. Stačí postupovat podle jednoduchých návodů.

 

Zdroj: androidbeat

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here